zebra pasy piesi

i

Autor: Pixabay

Kolejne potrącenie. Iławscy policjanci apelują o ostrożność

2021-11-05 13:45

Jesień, to pora roku kiedy wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób pieszych. Zmniejszona widoczność, szybko zapadający zmrok i zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być zaskoczeniem dla wielu pieszych jak i kierowców. Dlatego policjanci przypominają o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Wczoraj (4.11) kilka minut przed godz. 17:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia, ustalili, że 59 – latka nie zachowała szczególnej ostrożności, weszła na jezdnię poza miejscem wyznaczonym, bezpośrednio przed jadącego Opla. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

To już drugi pieszy na masce samochodu w krótkim czasie. 28.10.2021 to 34 – latek  kierujący Hondą o nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrącił go. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala gdzie pozostał na obserwacji.

Policja apeluje

Kierowco - przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest często śliska. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu szczególnej ostrożności. Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy - Noś Odblaski. Niech elementy odblaskowe staną się częścią Twojej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie gdyż po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Przypominamy. To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas.

Wiesz, skąd pochodzą te marki aut?

Pytanie 1 z 11
Zacznijmy od prostego pytania. Skoda pochodzi z...
Staranował 10-latka na pasach. Wszystko na oczach policjanta

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!