Kolejna mieszkanka gminy Iława obchodziła setne urodziny!

i

Autor: UG Iława

Kolejna mieszkanka gminy Iława obchodziła setne urodziny!

2022-08-08 16:30

Mieszkanka Karasia, pani Monika Rosińska obchodziła 7 sierpnia 100 lat! Na jubileuszu pojawili się liczni goście, sołtys sołectwa Karaś - Monika Łukaszewska oraz Wójt Gminy Iława - Krzysztof Harmaciński. Gratulacje złożył też Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki.

W czasie wojny Pani Monika przebywała w Grudziądzu na robotach. Do Karasia przybyła tuż po wojnie z Małych Bałówek (obecnie gmina Kurzętnik) i zajęła gospodarstwo na tzw. „Ziemiach Odzyskanych”.

Jak podkreśla jej syn, Jan Rosiński - Radny Gminy Iława, wykazała się dużą odwagą, bo była jeszcze wtedy sama. W 1947 roku wyszła za mąż i już z mężem wspólnie prowadzili 9. hektarowe gospodarstwo. Państwo Rosińscy doczekali się pięcioro dzieci, ośmioro wnuków oraz pięcioro prawnuków.

Z okazji jubileuszu wójt Harmaciński wręczył dostojnej jubilatce bukiet kwiatów, upominki oraz list gratulacyjny. Przekazał również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Życzymy pani Monice zdrowia, pomyślności i pogody ducha.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 80-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z uzależnieniem od czego zmaga się Jack, bohater filmu “Lśnienie” (1980)?
Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl