kroniki policyjne

Kierowcy w Iławie poczuli moc w nogach. Posypały się mandaty

2023-05-15 13:36

Niestety, wciąż nie brakuje bezmyślnych i nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownicę aut wsiadają pod wpływem alkoholu czy na sądowym zakazie. Sprawcy przestępstw drogowych nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

W piątek (12.05.2023 r.) podczas kontroli prędkości w gminie Iława. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierującego mercedesem. Badanie alkomatem 48 – latka wskazało prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

W sobotę (13.05.2023 r.) po godzinie 6:00 doszło do zdarzenia drogowego na jednej z iławskich ulic. Policjanci ustalili, że 18-latek kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup elektryczny i znak drogowy. Mężczyzna podróżował z trzema pasażerami. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Okazało się, że 18 – latek miał prawo jazdy dopiero pół roku, a była to już jego druga kolizja. Dlatego policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mu prawa jazdy.

Tymczasem po zgłoszeniu przez świadka po godzinie 12:00 policjanci zatrzymali kierującego rowerem. Jak ustalili funkcjonariusze 61 – latek kierował jednośladem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w Jędrychowie. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością 109 km/h. 51 – latka za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł a jej konto powiększyło się o 13 pkt. karnych.

W niedzielę (14.05.2023 r.) w gminie Zalewo policjanci zatrzymali kierującego hyundaiem. Jak ustali policjanci 37 – latek kierujący samochodem nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go bmw i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Mężczyzna za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Tymczasem w gminie Lubawa kiedy kierujący zauważył, że jadący przed nim nissan jedzie bardzo wolno, blokuje ruch i dziwnie się zachowuje co może świadczyć, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Zgłaszający o wszystkim poinformował policjantów a następnie zatrzymał samochód. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna miał rację. Badanie alkomatem wskazało, że 60 – latek kierował samochodem mając 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Ile pieniędzy dać dziecku na komunię?

Quiz. Mieszkasz w Polsce? Musisz znać przynajmniej 8 z tych przysmaków

Pytanie 1 z 10
Oblaty to pochodzące ze Śląska: