bmw samochów

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kierowcy na iławskich drogach - wężykiem, za szybko, do rowu i bez pasów

2022-09-06 7:48

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył kierującego audi, który wjechał do rowu i znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu wezwał policję. To jeden z nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w miniony weekend.

Dzięki informacji od świadka - odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci w piątek (02.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 22:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszająca oświadczyła, że samochód znajduje się w rowie a kierowca siedzi w środku, nic mu nie jest, ale jest pijany i przez okno pali papierosa.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że 51 – latek kierujący hondą nie zapanował nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak ustalili policjanci przyczyną takiego zachowania mężczyzny był wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Lubawa nie posiada również uprawnień do kierowania samochodem.

Natomiast w sobotę (3.09.2022 r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 21 – latek kierował jednośladem nie mając do tego uprawnień.

Tymczasem w Zalewie policjanci zatrzymali kierującego audi, który nie miał włączonego obowiązkowego oświetlenie. W trakcie czynności okazało się, że 34 – latek kierował samochodem nie mając uprawnień do kierowania samochodem ale mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierujące zatrzymali policjanci w Kisielicach gdyż nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak ustali funkcjonariusze 59 – latek kierował vw mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Kisielic.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali kierującego peugeotem. W trakcie czynności wylegitymowali go oraz sprawdzili trzeźwość. Okazało się, że 24 – latek też wcześniej pił alkohol, gdyż kierował samochodem mając ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Tymczasem w Bartach podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali kierującego audi. 27 – latek jechał z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych oraz musi zapłacić mandat karny.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci z Susza w niedzielę (4.09.2022 r.) kiedy to jechali na służbę. Funkcjonariusze zauważyli, że jedną z dróg w gminie jedzie toyota całą szerokością jezdni. Samochód po chwili zjechał do zatoczki i zatrzymał się przy sklepie. Policjanci podjechali do kierującego i tak jak przypuszczali od mężczyzny wyczuli alkohol.

Okazało się, że 53 – latek kierował pojazdem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przybył patrol policji, który zabrał na badanie kierującego do jednostki policji i zatrzymał mężczyźnie prawo jazdy.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Za czasów którego cesarza generałem był Maximus, główny bohater filmu "Gladiator" (2000)?
Białystok. Trafił za kratki za zabójstwo sprzed 30 lat. Ofiar było więcej

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!