rozbita honda w rowie

i

Autor: KPP Iława Rozbita honda w rowie pod Iławą

Kierowcy na iławskich drogach: Dwóch miało 2,5 promila, jedna jechała nocą bez świateł

2022-09-19 13:11

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub nie stosując się do podstawowych zasad ruchu drogowego czy przepisów prawa. Tak też stało się podczas minionego weekendu.

Pierwszego z kierujących zatrzymali policjanci w piątek (19.09.2022 r.) kilka minut przed godziną 21:00 w Kisielicach. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który nie posiadał obowiązkowego oświetlenia oraz elementów odblaskowych i zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 35 – latek jeździł jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.  

Natomiast w sobotę w Iławie (20.09.2022 r.) kilka minut po północy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. W trakcie czynności okazało się, że 27 – latek jeździł samochodem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w gminie Zalewo policjanci zatrzymali do kontroli kierującego vw. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 54 – latek kierował vw mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie i osadzili go w policyjnej celi.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący spowodował kolizję. Jak się okazało 38 – latek kierujący oplem mając ponad promil alkoholu w organizmie zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. 38 – latek po badaniu w szpitalu został osadzony w policyjnej celi.  

Natomiast w niedzielę (18.09.2022 r.) przed godziną 1:00 policjanci w Kisielicach zatrzymali kierującego oplem. Funkcjonariusze w trakcie czynności ustalili, że 51 – latek kierował samochodem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Kisielic.

Tymczasem przed godziną 7:00 funkcjonariusze zostali poinformowani o wypadku drogowym. Jak się okazało 27 – latek kierując hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący oraz z pasażerem z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że kierujący prowadził pojazd mając 2,4 promila alkoholu w organizmie  i dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 27 – latek oświadczył policjantom, że kierował hondą ponieważ „kolega był bardziej pijany”.  

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazała się 20 – latka. Młoda kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej po tym jak jeździła samochodem nie mając włączonych świateł a było już po godzinie 1:00 w poniedziałek (19.09.2022 r.). Funkcjonariusze wylegitymowali kierująca, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jej stan trzeźwości. Okazało się, że 20 – latka kierowała peugeotem mając cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym oraz aktywny sądowy zakaz kierowania samochodem a peugeot nie miał aktualnych badań technicznych.

QUIZ. Jedzenie na literę L

Pytanie 1 z 20
Leczo zazwyczaj przygotowuje się:
Szczątki niemieckich policjantów odkryto w Siadle Górnym

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!