Kazanice: 27-latek ukarany za palenie śmieci z garażu

i

Autor: KPP Iława

Kazanice: 27-latek ukarany za palenie rzeczy z garażu

2022-09-08 9:00

Lubawscy policjanci zostali poinformowani, że w okolicach zbiornika wodnego w Kazanicach, ktoś wypala śmieci.

Lubawscy policjanci zostali poinformowani, że w okolicach zbiornika wodnego w Kazanicach, ktoś wypala śmieci. Kiedy funkcjonariusze pojechali na miejsce potwierdzili informacje. Zastali tam znanego im z wcześniejszych interwencji 27 – latka.

W trakcie dalszych czynności ustalili, że mężczyzna palił odpady plastikowe oraz zużyty sprzęt elektroniczny. Oświadczył on funkcjonariuszom, że posprzątał w garażu i chciał się pozbyć śmieci...

Policjanci poinformowali 27 - latka, że jest to czyn zabroniony i nakazali uprzątnąć resztę śmieci w odpowiedni sposób. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Policja ostrzega - możesz odpowiadać za wykroczenie albo przestępstwo

Przepisy ustawy mówią jednoznacznie „Kto dokonuje czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji, polegających na:

  • niedozwolonym używaniu otwartego ognia,
  • paleniu tytoniu i stosowaniu innych czynników mogących zainicjować zapłon materiałów palnych

podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.

Jeżeli natomiast w wyniku spalania poza spalarniami odpadów występuje zagrożenie życia lub zdrowia albo pogorszenie stanu powietrza, sprawca odpowiada za przestępstwo określone w art. 183 kodeksu karnego. Karą wówczas jest kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Za co dostaniesz 15, 14 i 12 punktów karnych?

Pytanie 1 z 10
Niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem
Przed Dworcem Głównym stanęła ławeczka patriotyczna w kształcie Polski

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!