rogucki

i

Autor: mat.promocyjne

Karaś i Rogucki wpadną do Iławy zagrać na festiwalu

2021-04-22 17:41

Trwają przygotowania do kolejnej edycji iławskiego festiwalu Soundlake. Miłośnicy alternatywnego popu już nie mogą doczekać się końcówki wakacji. Kolejne zapowiedzi artystów tylko podgrzewają atmosferę. Tym razem jednak organizatorzy mają dwie informacje dobrą i złą.

- Mamy dziś dla Was dwie wiadomości - piszą organizatorzy. - Na imprezie niestety nie zagra Bitamina. Ale uspokajamy. Ich koncert odbędzie się w tym roku w Iławie tylko innym terminie. A teraz czas na pozytywne wibracje i dobre wieści. Kolejna gwiazda imprezy to duet KARAŚ/ROGUCKI

Duet pojawił się na polskim rynku muzycznym po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem  2020 r. ujrzał światło dzienne w formie albumu. Płyta ukazała się 14.02.2020 r. nakładem wytwórni Kayax i znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I jak zapewne się domyślacie, nie są to zwykłe piosenki o miłości. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Gwiazdy bez matury [Szymon Majewski, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21

QUIZ. Potrafisz połączyć filmowych kochanków w pary? 8 punktów to minimum!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się mąż Kariny z filmu „Listy do M.”?