Już 10 lat Gospodynie gotują pyszności w Ząbrowie

2021-10-21 10:46

16.10.2021, w ząbrowskiej sali wiejskiej odbyła się uroczystość z okazji X-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie. Na imprezę przybyli mieszkańcy Ząbrowa i sołectwa Ząbrowo.

Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Iława zadbały o nie jedną imprezę rodzinną w powiecie iławskim, zdobyły wiele nagród za smakowitości, a te, gdy pojawiają się na stołach, szybko z nich znikają.

Teraz, przy okazji 10-lecia istnienia jednego z Kół Gospodyń Wiejskich - z Ząbrowa, padło wiele ciepłych życzeń ze strony gości, były wspomnienia początków istnienia koła jubilatów.Prezentację o historii KGW Ząbrowo przedstawiła Edyta Lendzion, a przewodnicząca Anna Malinowska wręczyła pamiątkowe statuetki z wizerunkiem członkiń koła.

W części artystycznej wystąpił zespół folklorystyczny działający przy GOK Laseczno “Dzieci Ziemi Iławskiej”, który przedstawił pieśni i tańce z regionu warmińsko-mazurskiego i utwór przygotowany na zbliżające się święto 11 listopada - “Piękna nasza Polska cała”. Zespół przygotowała Grażyna Piękos, która pełniła także funkcję prowadzącej imprezę. Pracownicy GOK zapewnili oświetlenie, nagłośnienie i sprzęt do prezentacji multimedialnej.

Jak na KGW przystało, po części oficjalnej szefowa KGW zaprosiła zebranych na imponujący pod względem obfitości i smaku poczęstunek.

Kochasz niezdrowe jedzenie? Sprawdź ile kalorii mają te fast foody!

Pytanie 1 z 8
Ile kalorii ma zapiekanka?
Usnarz Górny. Imigranci siłowo forsują granicę. Niszczą ogrodzenie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!