Juniorki ze Zrywu po pierwszej rundzie siatkówki wojewódzkiej

2021-11-22 8:34

Po pierwszej rundzie Ligi Wojewódzkiej Juniorek siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława zamykają tabelę ze zdobyczą pięciu punktów i dwóch setów na swoim koncie.

Wyjazdowe mecze z UMKS Mikro Ełk i UKS Chemik SMS Olsztyn przegrane dwa razy po 0:3 i przegrana w Iławie 1:3 z UKS Chemik SMS Olsztyn II stawiają nasz zespół młodych siatkarek w trudnej sytuacji przed rundą rewanżową. Brak doświadczenia wciąż powoduje w grze juniorek Zrywu, że dziewczęta nie radzą sobie w sytuacjach rozstrzygających w końcówkach seta.

Najbardziej widoczne było gdy w meczu z Chemikiem II prowadząc 1:0 w setach i w drugim 24:23, siatkarki Zrywu nie potrafiły wygrać piłki setowej, otwierającej drogę do zwycięstwa w meczu - mówi trener Mieczysław Pietroczuk – W tym sezonie wspólnie przeżywamy istne katusze, zarówno w trakcie treningu jak i podczas meczów ligowych. Zmiany które nastąpiły w składzie, będące naturalną koleją rzeczy po zakończeniu poprzedniego sezonu, dają się nam dobitnie we znaki. Grające na pozycji przyjmujących Nikola i Dominika przez poprzednie sezony występowały na środku bloku i ataku, maja wciąż olbrzymie problemy w przyjęciu zagrywki. W ataku gra Marysia, która do tej pory grała na środku bloku, ambitnie stara się wypełniać swoje zadania w zespole. Na pozycjach wystaw, libero i środkowych mamy debiutujące w rozgrywkach ligowych młode siatkarki.

Zespołowi dają się we znaki już prawie dwa lata efekty pandemii, które uszczupliły potencjał zawodniczek, a przeciwniczki, szczególnie ze Szkół Mistrzostwa Sportowego i Szkolnych Ośrodków Siatkarskich pozbierały sobie talenty z całego województwa.

Jak dodaje trener Pietroczuk - jedyna nadzieja, że grając ambitnie w rundzie rewanżowej, opuścimy ostatnie miejsce w tabeli, i że wśród licznej grupy obecnie ćwiczących dziewcząt znajdziemy następczynie i zbudujemy jeszcze w tym sezonie drużynę na przyszłość i wrócimy na tradycyjną dla nas zwycięską ścieżkę.

JUNIORKI MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie:

  • Dominika ZAPADKA - kapitan zespołu,
  • Nikola SOŁOBODOWSKA, Ewelina JARNICKA, Maria TASARZ, Paulina CICHOWSKA, Oliwia BĄCZEK, Maja POMORYN – libero 
  • Natalia LEWKO, Martyna KACZMARCZYK, Wiktoria SACZUK, Klaudia GÓRZYŃSKA i Julia OLSZEWSKA.
  • TRENERZY: Mieczysław i Małgorzata Pietroczuk.

WYNIKI MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Ligi Wojewódzkiej Juniorek:

  1. UMKS Mikro Ełk vs MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława 3:0 /25:23, 25:19, 25:7/
  2. MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława vs UKS Chemik SMS Olsztyn II 1:3 /25:19, 24:26, 20:25, 22:25/
  3. UKS Chemik SMS Olsztyn vs MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława 3:0 /25:9, 25:14, 25:12/

TRWA NABÓR SIATKARSKI

Zajęcia z Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców prowadzą trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk.Zainteresowane dziewczęta i chłopcy oraz rodzice mogą się kontaktować telefonicznie z trenerami: Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk tel. 693 730 038.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM ZAJĘĆ TRENINGOWYCH Z PIŁKI SIATKOWEJ MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA ZAJĘCIA W GRUPACH:

  • SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – Szkoła podstawowa klasy IV-VI w każdy wtorek i środę od godziny 16:00 do 17:30 w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie ul. Niepodległości 11 B
  • KADRA MŁODZICZKA, MŁODZIK - Szkoła podstawowa klasy VII-VIII oraz KADRA LIGOWA - Szkoła ponadpodstawowa klasy I-III w każdy wtorek, środę i piątek od godziny 16:00 do 18:00 w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie ul. Niepodległości 11 B

Odgadniesz kraj po jedzeniu? Weź udział w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
Na początek łatwe. Biogos?
Bigos szlachecki wg Magdy Gessler
Poradnik Zdrowie powikłania po COVID-19