Jeździli po Olsztynie rowerem i odwiedzili tam... Iławę

2021-09-23 12:00

Samorząd Powiatu Iławskiego wziął udział w wojewódzkim Pikniku Edukacyjnym LOVE ROWER, który odbywał się w niedzielę 19 września w Parku Centralnym w Olsztynie. Powiat Iławski tworzył jedno stanowisko z Urzędem Miasta Iława.

Setki dzieci tych całkiem małych i dużych przyjechało ze swoimi rodzicami i opiekunami na piknik, który miał charakter rekreacyjno-edukacyjny. Najmłodsi przyjechali na rowerach, hulajnogach, a ich zadaniem było odwiedzenie każdego ze stoisk, by uzyskać nakleję, która z kolei uprawniała do losowania nagród głównych.

Tego dnia Park Centralny w Olsztynie zamienił się w mapą województwa, gdzie znalazły się poszczególne urzędy powiatowe, miejskie i gminne, ale także szkoły, biblioteki i przedsiębiorstwa produkujące akcesoria do rowerów. Każda z jednostek samorządu terytorialnego miała swoje stoisko z zadaniem do wykonania dla najmłodszych oraz drobne upominki i materiały promujące daną cześć województwa.

Powiat Iławski wspólnie z Miastem Iława przygotował tor wodny i papierowe żaglówki, które za sprawą dzieci miały pokonać określoną odległość, z użyciem wyłącznie dmuchania w żagiel. Zadanie nie zawsze było najłatwiejsze, ale wszyscy w końcu dali radę. Każde dziecko otrzymało także upominki.

Olsztynianie chętnie odwiedzali nasze stoisko, większość znała Iławę i Powiat Iławski, jezioro Jeziorak choć byli i tacy, którzy jeszcze naszych stron dobrze nie znali. Miłą niespodzianką była także wizyta iławianina Krzysztofa Zakrety.  Stoisko powiatowo- miejskie tworzyli: Magdalena Rogatty – Starostwo Powiatowe w Iławie, Anna Balińska – Informacja Turystyczna w Iławie oraz Jakub Kaska – Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Iława.

W programie Pikniku Edukacyjnego LOVE ROWER były m.in. rowerowe gry terenowe, elektryczne rowerki dla dzieci, wyścigi dla najmłodszych Strider Cup oraz rowerowa parada, która zrobiła ogromne wrażenie.

Jedna impreza, grupowy sukces

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Iławie, wykonali 50 papierowych żaglówek specjalnie na piknik. Żaglówki spełniły swoją rolę, a niektóre dzieci chciały je wziąć nawet z sobą do domu. Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie pomógł organizacyjnie.

Organizatorem pikniku był Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Polski Kongres Drogowy. Patronat Honorowy: Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Gustaw Marek Brzezin.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

W formie: Płatki owsiane