kroniki policyjne

Jeden zgubił kontener, drugi wyprzedzał na skrzyżowaniu, nie brakowało też pijanych

2024-04-16 7:24

Podczas minionego weekendu Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali na miejscu 5 kolizji. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Jednak pomimo podwyższonych kar za kierowanie pojazdem bez uprawnień policjanci nadal zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

O nietrzeźwym kierującym skuterem policjantów poinformował zaniepokojony świadek. Oświadczył, że jedną z dróg w gminie Susz jedzie  mężczyzna skuterem i może być nietrzeźwy, gdyż ma on problem z utrzymaniem prostego toru jazdy i jedzie od lewej do prawej. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali motorowerzystę. W trakcie czynności przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, to nie była pierwsza jazda mężczyzny pod wpływem alkoholu. Okazało się, że 61-latek ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a pojazd nie ma badań technicznych. Policjanci zabezpieczyli pojazd. Mieszkaniec  powiatu ostródzkiego oświadczył, że właśnie jechał do Bydgoszczy.

Natomiast po godzinie 20:00, 43-latek kierujący iveco na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wymijania zjechał na prawe pobocze, gdzie przewożonym kontenerem uderzył w drzewo w następstwie czego, kontener wypadł z pojazdu i uderzył w mijającą go scanie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.

O kolejnym nietrzeźwym kierującym policjanci również zostaliśmy poinformowani przez odpowiedzialnego świadka.  Jak oświadczył,  kierujący audi pił alkohol, po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Funkcjonariusze zatrzymali jadącego audi i potwierdzili przypuszczania świadka. Okazało się, że 26-latek kierował samochodem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

W gminie Zalewo policjanci zatrzymali kierującego hyundaiem. 34-latek wyprzedzał na skrzyżowaniu, nie zastosował się do znaku P4 „linia podwójna ciągła” oraz nie stosował się do obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Mężczyzna za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Pojedynek w Janowcu. Antoni Olbrychski, wnuk Daniel wcielił się w Wołodyjowskiego

Smoczy owoc czy kumkwat? Rozpoznasz owoce po zdjęciach? Komplet punktów tylko dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 10
Bywa nazywany najbardziej śmierdzącym owocem świata. To:
Durian