kroniki policyjne

Jeden próbował ukryć się z motocyklem w trawie, drugi spowodował kolizję. Środa na drogach powiatu iławskiego

2023-07-26 12:50

Nie ma dnia, żeby funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie nie zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących, nie stosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych kierujących.

Pierwszy z kierujących we wtorek (25.07.2023 r.) kilka minut po godzinie 7:00 spowodował kolizję drogową. Jak ustalili funkcjonariusze 19 – latek kierując vw nie dostosował prędkości do warunków ruchu po czym zjechał na przeciwny pas drogi i doprowadził do czołowego zderzenia z kierującym renaultem.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a 19 – za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem i jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Natomiast przed 15:00 policjanci podczas patrolu gminy Kisielice zauważyli kierującego motocyklem, który na widok radiowozu zjechał do rowu i próbował w wysokiej trawie schować pojazd. W trakcie czynność okazało się  co było przyczyną takiego zachowania 26 – latka.

Sprawdzenie w systemach policyjnych wskazało, że mężczyzna ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Natomiast motocykl nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenie OC. Dodatkowo mieszkaniec gminy Kisielice kierował nim nie mając założonego obowiązkowego kasku ochronnego.

Policja apeluje - Kierowco pamiętaj!

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

ESKA SUMMER CITY GUBAŁÓWKA

Quiz. "To be... or not to be!". Pamiętasz tę lekcję angielskiego? Rozwiąż nasz test z "Dnia świra"

Pytanie 1 z 10
Kim z zawodu był główny bohater filmu – Adaś Miauczyński?
20 lat temu odbyła się premiera „Dnia świra” w reżyserii Marka Koterskiego