Jechał za szybko, wywrócił ciężarówkę z paszą

2021-11-18 13:44

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Dziś funkcjonariusze ukarali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę.

Dziś (18.11) kilka minut po godzinie 10:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Zgłaszający oświadczył, że samochód ciężarowy wjechał do rowu.

Mundurowi pojechali na miejsce. Ustalili, że 62 – latek kierujący samochodem ciężarowy wraz z naczepą, w której znajdowała się pasza, jadąc z prędkością nie zapewniającą panowanie nad pojazdem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym wjechał do rowu i wywrócił pojazd.

Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Policjanci apelują!

Kierowcy „noga z gazu” – nie narażajmy życia swojego i innych osób korzystających z drogi. Pamiętajmy, że konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą nie tylko  sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty w postaci utraty zdrowia, a nawet życia ponoszą zwykle inni uczestnicy ruchu drogowego. Spokojna, rozważna jazda i wzajemne poszanowanie pozwoli wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu.

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Montaż iluminacji świątecznych w Warszawie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!