Jakie słodkości zamawiają najczęściej w powiecie ostródzkim i nowomiejskim?

2021-03-26 17:35

Jeden z najbardziej popularnych serwisów do zamówień jedzenia online przeanalizował setki tysięcy zamówień deserów. Dzięki temu wiemy już, kto w Polsce ma największy apetyt na słodycze i co najchętniej zamawiane jest w powiecie ostródzkim i nowomiejskim.

Pyszne.pl stworzyło mapę, która pozwala porównać regiony w Polsce i dowiedzieć się, gdzie jest najwięcej łasuchów oraz przeanalizować ich ulubione słodkości. Powiat ostródzki znalazł się na 90. miejscu na liście lokalizacji najczęściej zamawianych słodyczy w Polsce. Najpopularniejsze zamówienie to ciasto dnia. Na podium znalazły się także pizzerka z nutellą oraz galaretka z owocami i bitą śmietaną. Powiat nowomiejskim znalazł się na 184 miejscu w Polsce pod względem ilości zamawianych słodkości. Najczęściej zamawiana jest tam baklawa tradycyjna. Powiat iławski nie znalazł się w rankingu. Zbyt mało osób korzysta tu z tej formy zamówień by dane mogły być wzięte pod uwagę.

Najczęściej zamawiany deser w Polsce to lody McFlurry®, banany w cieście oraz tiramisu. Na dalszych miejscach znajdują się baklawa, brownie oraz polska szarlotka.Miastem gdzie zamawia się najwięcej słodkości jest Kraków.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.03.2021

QUIZ. Rozpoznasz instrumenty na zdjęciach? Czym się różni pianino od fortepianu?

Pytanie 1 z 15
Który instrument jest największy?