siłownia

i

Autor: pixabay.com

Jakie iławianie mają postanowienia noworoczne? Znamy już odpowiedź na to pytanie

2021-01-20 13:57

Znana już naszym czytelnikom grupa naukowa SW Research opublikowała najnowsze wyniki swoich badań. Tym razem dotyczą one naszych planów na 2021 rok. Aktywność fizyczna, oszczędzanie i zdrowe odżywianie – to trzy najczęstsze postanowienia iławian.

Wejście w nowy rok to czas podsumowań i refleksji nad swoimi osiągnięciami. To również idealny moment na snucie planów na temat swojego lepszego „ja” i planów na najbliższą przyszłość. Dlatego na początku roku agencja badawcza SW Research zapytała Polaków o ich postanowienia na 2021 rok. 

Najbardziej popularnym noworocznym postanowieniem jest poprawa aktywności fizycznej, którą wskazuje blisko 4 na 10 Polaków (38 proc.). Na drugim miejscu, z podobną liczbą wskazań (37 proc), pojawia się motywacja do oszczędzania pieniędzy. Podium postanowień zamyka bardziej zdrowy i świadomy styl odżywiania (32 proc.). Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce pojawiło się również zupełnie nowe postanowienie – czyli zaszczepienie się przeciw COVID-19 (18 proc.), szczególnie widoczne wśród osób 50+ (24 proc). 

badanie

i

Autor: SW Reserch

Lista postanowień jest znacznie dłuższa u kobiet niż u mężczyzn – o blisko jedną trzecią. Podobne różnice występują ze względu na wiek – młodzi Polacy (poniżej 35 lat) mają znacznie więcej postanowień w porównaniu do badanych ze starszych kategorii wiekowych. Okazuje się również, że plany na 2021 r. chętniej kreowane są przez osoby z wykształceniem wyższym lub średnim - w tej grupie średnio 15 proc. nie ma żadnych postanowień, podczas gdy wśród osób z wykształceniem poniżej średniego ten odsetek jest niemal dwukrotnie wyższy.

Co ciekawe, w badaniu omnibusowym zrealizowanym tydzień później, już 8% spośród posiadających jakiekolwiek postanowienie, przyznaje że zdążyło je złamać.

badanie

i

Autor: SW Reserch

QUIZ. Jak dobrze znasz "kobiece seriale"? Kto był Plotkarą i kogo wybrała Elena Gilbert?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto okazał się być Plotkarą?
Urokliwe miejsca Nadleśnictwa Karczma Borowa: Góra św. Jadwigi i wieża obserwacyjna