Indykpol AZS Olsztyn kończy sezon na 8 miejscu

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn

Siatkówka

Indykpol AZS Olsztyn gotowy do sezonu! Będzie grał w Iławie 6 meczów!

2023-10-18 15:34

Nie dwa a aż sześć spotkań Plus Ligi obejrzą iławianie na hali widowiskowo-sportowej. Olsztyńska Urania nie jest jeszcze gotowa do rozgrywania tam spotkań.

Już w sobotę inauguracja rozgrywek PlusLigi. Z tej okazji odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa.

– Naszym celem jest awans do play-off – mówi Javier Weber, trener Indykpolu AZS Olsztyn.Przedsezonową konferencję prasową rozpoczął JM Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski. – Nowy sezon PlusLigi jest dla naszej drużyny wyjątkowy, bowiem w jego trakcie wrócimy do Hali Urania. Chciałbym z tego miejsca podziękować Burmistrzowi miasta Iławy za udostępnienie hali, w której zespół grał przez ostatnie dwa sezony. Cieszę się, że jest z nami także fantastyczny trener – Javier Weber oraz nowy Kapitan – Nicolas Szerszeń – stwierdził Rektor UWM w Olsztynie.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, podczas konferencji prasowej opowiedział zgromadzonym dziennikarzom zaktualizowany plan powrotu drużyny do Hali Urania.

– Na wstępie chciałbym podziękować Władzom uczelni za pomoc w udostępnieniu obiektów sportowych na potrzeby pierwszego zespołu. Czekamy z niecierpliwością na otwarcie Hali Urania. Nie zagramy jednak w listopadzie, jak wcześniej informowaliśmy, lecz praktyczne pewnie jest, że będzie to grudzień. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jednak, czy na początku miesiąca czy w kolejnych tygodniach. Bardzo dobrze czujemy się w Iławie, lecz najwyższa pora, aby wrócić do domu – powiedział Tomasz Jankowski.

Prezes klubu odniósł się również do zbudowanego składu na nadchodzący sezon.

- Jestem dumny ze stworzenia drużyny, która ma szanse na pokazanie się w dobrym stylu. Mamy jednego z najlepszych atakujących na świecie, nowego kapitana czy zawodników, którzy awansowali na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Są z nami także siatkarze z grup młodzieżowych reprezentacji Polski oraz nasi wychowankowie. Trenerem wciąż pozostaje Javier Weber, który pomimo małych funduszy, za każdym razem tworzy zespół, który walczy o awans do najlepszej czwórki PlusLigi. Kto wie, być może do trzech razy sztuka. Wierzę w trenera i wierzę w ten zespół. Jeśli będą nas omijały problemy zdrowotne, to sprawimy nie jedną niespodziankę.

Javier Weber, argentyński szkoleniowiec ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, również wypowiedział się na temat nowego zespołu.

- Mamy mieszankę młodych siatkarzy z doświadczonymi. W styczniu, kiedy tworzyliśmy zespół, myśleliśmy nie tylko o tym, ale i następnym sezonie. Dlatego pozyskaliśmy tak młodych zawodników jak Manuel Armoa czy Mateusz Janikowski. Początek sezonu to mecze z mocnymi zespołami, ale mamy wielu dobrych zawodników prezentujących klasowy poziom. Liczę więc na bardzo dobrą dyspozycję swojego zespołu. Naszym celem jest awans do fazy-play off.

Dla Nicolasa Szerszenia to pierwszy sezon w roli kapitana w PlusLidze. Jak sam przyznał, nie obawia się swoich nowych obowiązków.

- Mamy zorganizowaną grupę i nie widzę żadnych przeszkód w komunikacji. Czuję, że podczas przygotowań wykonaliśmy solidną pracę i z dnia na dzień radzimy sobie coraz lepiej. Mamy bardzo dużą moc ofensywną. Będziemy chcieli jak najlepiej przygotować się do pierwszego meczu w sezonie!

Początek sobotniego spotkania z Aluron CMC Wartą Zawiercie w HWS Iława (ul. Niepodległości 11B), o godzinie 20:30. Zostało jeszcze trochę biletów!

Tak wygląda grób Anastazji. Czeka go wielka zmiana. Przyjaciele założyli zbiórkę.

QUIZ. Kultowe programy telewizyjne. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Popularna maskotka z programu "Idź na całość" to...