Indykpol AZS Olsztyn chce odnieść 5. zwycięstwo z rzędu

i

Autor: AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn chce odnieść 5. zwycięstwo z rzędu

Indykpol AZS Olsztyn chce odnieść 5. zwycięstwo z rzędu

2021-11-12 11:09

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałek zawalczą o 5. zwycięstwo z rzędu. Rywalem akademików z Kortowa będzie Cuprum Lubin. Bilety wciąż są dostępne!

W Łodzi powstał Park Miliona Świateł!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w miniony weekend przedłużyli swoją serię zwycięstw. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Luk Lublin 3:2. Dla akademików z Kortowa było to 4. wygrana z rzędu. Przed rozpoczęciem 7. serii spotkań, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w ligowej tabeli zajmowała wysoką, 5. pozycję.

W ostatnim spotkaniu, swoje umiejętności w dłuższym wymiarze czasu, mógł zaprezentować Meisam Salehi. Czy irański przyjmujący pewnie czuje się już na boiskach PlusLigi?

– Potrzebuję jeszcze chwili, aby krok po kroku podnosić swoje umiejętności. Mam nadzieję, że Trener da mi jeszcze więcej szans w najbliższym meczu. Chciałbym grać jeszcze więcej, aby pokazać to, co potrafię – przyznaje przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Szansą na 5. zwycięstwo z rzędu, będzie poniedziałkowe spotkanie z Cuprum Lubin (godz. 17:30) w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (ul. Niepodległości 11B). Po niemrawym początku sezonu, zawodnicy prowadzeni przez Pawła Ruska, z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej. Miedziowi w ostatnich trzech spotkaniach, zdobyli siedem punktów (zwycięstwa ze Ślepskiem Malow Suwałki i GKS Katowice, porażka po tie-breaku z Aluron CMC Wartą Zawiercie). W tabeli Cuprum zajmuje 9. miejsce.

Cuprum Lubin jest jedyną drużyną w PlusLidze, w której znajdziemy aż… 6 były zawodników Indykpolu AZS Olsztyn. Są to: Marcin Waliński, Dawid Gunia, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica i Przemysław Stępień. Dla ostatniego z nich, poniedziałkowe spotkanie będzie szczególne – Przemek Stępień wraca bowiem do swojej rodzinnej Iławy oraz hali, w której stawiał pierwsze kroki w siatkówce.

Obie drużyny w rozgrywkach PlusLigi spotkały się 16 razy. 11 spotkań zakończyło się zwycięstwem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Dla Indykpolu AZS Olsztyn, poniedziałkowe spotkanie będzie 600 występem w rodzimej ekstraklasie. Dla akademików z Kortowa jest to 22 sezon w PlusLidze, a bilans ekipy z Olsztyna to 294 wygranych i 305 porażek.

Co będzie najważniejsze w przygotowaniach do poniedziałkowego boju? 

- Ten mecz, tak jak poprzednie starcia, jest dla nas bardzo ważny. Musimy zagrać swoją siatkówkę i wtedy możemy liczyć na dobry wynik. Chcemy zwyciężyć po raz 5 z rzędu! – kończy Meisam Salehi.

Początek poniedziałkowego spotkania w Hali Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (ul. Niepodległości 11B), o godzinie 17:30. Bilety w cenie 30 i 20 złotych (ulgowe) do nabycia wyłącznie online na indykpolazs.pl/bilety

QUIZ Ile człowiek ma ...

Pytanie 1 z 10
Ile człowiek ma żeber?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl