impreza dla Kacpra Kisiela

i

Autor: arch. prywatne/ grupa "Licytacje dla Kacpra Kisiel - walczymy o powrót do zdrowia!" Zbiórka i impreza charytatywna dla Kacpra Kisiela z Lubawy

Impreza charytatywna na leczenie Kacpra Kisiela z Lubawy już w niedzielę! [AUDIO]

2023-03-07 12:16

Lubił długie wyprawy na rowerze, udzielał się jako strażak-ochotnik i harcerz. Świat nastolatka do góry nogami przewróciły aż dwa guzy mózgu. Kiedy dochodził już do zdrowia, los znów go nie oszczędził.

Organizują imprezę charytatywną, by wspomóc leczenie Kacpra. Kacper Kisiel z gminy Lubawa ma 22 lata i od czterech lat walczy o powrót do zdrowia.

Zaczęło się od dwóch złośliwych guzów mózgu w 2018 r., to nie był oczekiwany prezent na 18 urodziny... To był nastolatek pełen życia - wspomina jego mama Aneta.

1 sierpnia miał osiemnaste urodziny, a w październiku "bomba z nieba spadła". Wcześniej potrafił iść na rower, przejechać 20 kilometrów i zadzwonić "mamo, mamo, łańcuch mi spadł", no i trzeba było po niego jechać - wspomina Aneta Kisiel, mama Kacpra. Udzielał się też w straży pożarnej oraz harcerstwie, to było jego życie.

Wykryto u niego guzy złośliwe, stan jego był krytyczny. Cały rok leżał w szpitalu, potem po wielu turnusach rehabilitacyjnych zaczął wracać do zdrowia i cieszyć się życiem. Niestety po upadku znów zaczął się horror...

Długo odpracowywany stan zdrowia, znów cofnął się o około 5 lat. Obecnie Kacper już trzeci raz z rzędu ma zapalenie płuc. Po tracheotomii został podłączony do rurek, na nowo będzie musiał się uczyć przełykać.

Koleżanki Kacpra zdecydowały się pomóc rodzinie i w niedzielę 12 marca organizują imprezę charytatywną. Będzie mecz Constractu, licytacje, zajęcia fitness oraz inne atrakcje. Szczegóły na plakacie:

plakat leczenie kacpra lubawa

i

Autor: materiały organizatora

Cały czas działa tez specjalnie utworzona grupa pomocowa na Facebooku.

Kacper Kisiel z gminy Lubawa walczy o powrót do zdrowia po guzach mózgu i chorobach. Wywiad z jego mamą Anetą