ratusz iława

i

Autor: UM Iława

Iławskie urzędy zmieniają zasady przyjmowania klientów

2021-05-11 13:28

Urząd miasta, starostwo oraz gmina reagują na słabnącą pandemię. Urzędnicy znów będą przyjmować klientów twarzą w twarz.

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Iławy  wprowadzone zostają następujące zmiany:

  • rekomendowane jest załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną; interesanci przyjmowani są w godzinach pracy Urzędu ( tj. w poniedziałek od godz. 8:00 do godz. 16:00, wtorek - piątek od godz. 7:15 do godz. 15:15);
  • zaleca się, aby interesanci umawiali wizyty telefonicznie lub mailowo z wybranym pracownikiem ,w celu zwiększenia bezpieczeństwa i sprawniejszej obsługi.
  • Urząd Stanu Cywilnego pracuje w godzinach 8:00 -14:00 (obowiązuje telefoniczne lub mailowe umówienie się na wizytę);
  • Kasa Urzędu Miasta Iławy pozostaje zamknięta do odwołania. Wszelkie płatności należy dokonywać przelewem na rachunek bankowy Bank Milenium SA nr: 02 1160 2202 0000 0000 7045 2838;
  • interesanci zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz unikania przebywania w grupach;
  • pracownicy urzędu prowadzą rejestr spotkań z interesantami, do którego konieczne jest podanie danych osobowych oraz adresu.

Starostwo Powiatowe w Iławie także przywraca bezpośrednią obsługę klientów z zachowaniem wymogów sanitarnych. Klienci będą obsługiwani w systemie – jedna osoba na jedno stanowisko. W związku z powyższym wskazane jest umawianie wizyt telefonicznie. Ponadto w przedsionku urzędu znajdują się urny (osobne dla każdego wydziału), do których klienci mogą wrzucać: pisma, wnioski oraz inne dokumenty skierowane do Starostwa Powiatowego w Iławie. W tym przypadku brak będzie potwierdzenia wpływu do urzędu.

Urząd Gminy Iława także zaprasza już w swoje progi. Zasady są dokładnie takie same jak w przypadku starostwa. Urząd gminy mieści się w tym samym budynku.

Kupcie moje łapacze snów i pomóżcie mi wyremontować dom dla rodziny