owad

i

Autor: pixabay.com/Virvoreanu-Laurentiu

Iławskie przedszkolaki budują hotele dla owadów [audio]

2020-03-25 14:41

Konkurs Hotele dla owadów został ogłoszony jeszcze przed pandemią. Zajęcia dla całych rodzin miały się odbywać w przedszkolu nr 5 w Iławie. Niestety koronawirus pokrzyżował szyki organizatorom. Konkurs został jednak przedłużony i zmieniono jego regulamin. Teraz domki przedszkolaki mają budować w swoich domach.

Celem konkursu jest stworzenia domków dla owadów, które staną na terenie ogrodu Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz na terenach zielonych, parku i powstających łąkach kwietnych na terenie miasta Iława.

- Chcemy by całe rodziny uczyły się przy tym zamiłowania do przyrody - mówi Krystyna Gogolin, dyrektor przedszkola nr 5, organizatora konkursu.  - Uczestnicy poszerzą wiedzę o owadach. Chcemy też zwrócić także uwagę na problem masowego wymierania dziko żyjących owadów, zwłaszcza zapylających. To także okazja do zacieśnienie więzi rodzinnych i rozwijanie ekspresji dziecięcej.

Domki należy wykonać z różnego rodzaju materiałów naturalnych jak np.: trzcina, glina, drewno, trzcina, szyszki, patyki, kora, mech, tektura. Można również wykorzystać inne materiały, które zwiększą wyraz artystyczny oraz dekoracyjny pracy. Każdy uczestnik składa jedną pracę.

Tu znajdziecie regulamin konkursu.

https://przedszkole5ilawa.edupage.org/?

Będzie on jeszcze modyfikowany. Wiemy już na pewno, że zmienią się terminy trwania i zakończenia. Także macie jeszcze czas by zbudować swój hotel dla owadów. powodzenia! A poniżej mała podpowiedź. Tak wyglądają profesjonalne hotele.

Hotel dla owadów

i

Autor: Getty Images Cegły z dziurami są często wykorzystywane w hotelach dla owadów
hotel dla owadów

i

Autor: arch.organizatora
Krystyna Gogolin z Przedszkola nr 5 w Iławie o konkursie na domki dla owadów:
łąka

i

Autor: W.Raczkowski Łąka przy przedszkolu nr 5, gdzie staną domy dla owadów.