okładka

i

Autor: materiały promocyjne

Kultura

Iławski Żar walczy o najlepszy debiut

2024-02-19 15:10

Iławianka Weronika Mathia zadebiutowała w zeszłym roku jako autorka powieści. Zdecydowała się na formułę kryminału. To był strzał w dziesiątkę bo teraz została nominowana w kategorii debiut roku na portalu Lubimy Czytać.

Upalne lato. Z nieba leje się żar. Tego dnia, gdy Lena wyznaje miłość Rafałowi, on popełnia samobójstwo. Ponad dwadzieścia lat później podobny dramat przeżywa jej syn. Jego dziewczyna odbiera sobie życie, a on znika bez śladu. O opuszczonym domu, w którym doszło do tych tragedii, mówi się, że jest nawiedzony. Jednak zło ma tu zdecydowanie ludzką postać.Lena Potocka szuka syna. Aspirant Jakub Zommer – mordercy siostrzenicy. Oboje będą musieli zmierzyć się z traumami i przerażającymi sekretami dotyczącymi bliskich im osób. - Tak rozpoczyna się historia w powieści Żar.

Weronika Mathia to dziennikarka, copywriterka, politolożka. Współzałożycielka szkoły kreatywnego pisania – Kuźni Bestsellerów. Dwukrotna laureatka konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego we Wrocławiu. Uwielbia przeprowadzki. Obecnie mieszka z mężem i trójką synów w Iławie. Marzy o apartamencie w klimatycznej kamienicy we Włoszech, gdzie w przerwach od pisania będzie pić kawę, wino, jeść gelato i spać wtedy, gdy ma na to ochotę

- To było zaskoczenie, że mój Żar został nominowany do nagrody Debiut Roku portalu Lubimy Czytać - mówi autorka. - Wielka gala jest w dzień kobiet w Poznaniu. Głosy można oddawać do końca lutego. To ogromne wyróżnienie, że spośród setek debiutów moja książka powalczy o nagrodę. Głosuje się bardzo łatwo - nie trzeba mieć nawet konta na Lubimy Czytać.

Na książkę iławianki możecie zagłosować tutaj. Nominowano łącznie 10 pozycji.

Link do głosowania

Ciężarówka uwięziona między rogatkami! Nagranie mrozi krew w żyłach

CH czy H? Jak zapiszesz to słowa?

Pytanie 1 z 25
Jak zapiszesz to słowo?