Iławski Zakład Karny pomaga w czasie pandemii

i

Autor: ZK Iława

Iławski Zakład Karny pomaga w czasie pandemii [audio]

2020-05-04 11:09

Zarówno pracownicy jak i osadzeni iławskiego Zakładu Karnego aktywnie pomagają w czasie pandemii koronawirusa.

Właśnie przekazano kolejną partię maseczek ochronnych, które szyją osadzeni z iławskiego więzienia w ramach resocjalizacji.

- W ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga ZK Iława przekazał kolejny pakiet maseczek szytych przez osadzonych i funkcjonariuszy. Wspieramy najbardziej potrzebujące placówki w regionie. Maseczki trafiły m.in. do Domu Dziecka w Kisielicach, Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie, Szpitala Miejskiego oraz Domu Pomocy Społecznej - mówi Rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Iławie - kpt. Magdalena Socha.

Iławski Zakład Karny pomaga w czasie pandemii

i

Autor: ZK Iława

Na tym pomoc ZK Iława się nie kończy. Obecnie banki krwi i osocza świecą pustkami, bo wielu honorowych krwiodawców boi się oddawać krew lub jest w czasie kwarantanny i nie mogą dotrzeć do punktu. Dlatego z pomocą przyszli też funkcjonariusze z iławskiej placówki więziennej.

- Funkcjonariusze na czele z dyrektorem Zakładu Karnego kpt. Gawłem Gałdzińskim podzielili się tym co najcenniejsze oddając krew i przy okazji pracownikom Rejonowego Centrum Krwodawstwa i Krwiolecznictwa w Iławie również przekazaliśmy pakiet maseczek.

Iławski Zakład Karny pomaga w czasie pandemii

i

Autor: ZK Iława
Posłuchaj więcej: Pomoc w czasie pandemii od osadzonych i pracowników iławskiego Zakładu Karnego

Na tym pomoc z zakładu karnego się nie kończy. Cały czas gromadzą materiały i szyją dalej.