WOPR Iława

i

Autor: ilawskiewopr.pl

Iławski WOPR ostrzega przed pogodą żeglarzy, zachwyca turystów zdjęciami!

2020-06-05 13:24

Sezon żeglarski już się rozpoczął i już wiadomo, że w tym roku może wyglądać nieco inaczej, oczywiście przez obostrzenia związane z pandemią. Iławscy ratownicy wodni już czuwają na wodzie nad waszym bezpieczeństwem, przy okazji promują Iławę i okolice.

Jeśli chcecie wypoczywać nad wodą lub na wodzie i na przykład Jeziorze Jeziorak, warto zapisać sobie te numery telefonów, które mogą wam lub komuś uratować życie.

  • 601 100 100
  • 984
    lub
  • 112

Powszechnie, najbardziej uniwersalnym numerem w każdych wypadkach jest 112. Jednak gdy liczą się sekundy, podobnie jak w razie medycznego zagrożenia zalecane jest wybieranie numeru od razu do pogotowia ratunkowego 999, tak przy zdarzeniu na wodzie to 601 100 100 lub 984.

Oddział Miejsko – Powiatowy WOPR w Iławie, to jedna z największych jednostek terenowych w województwie warmińsko-mazurskim. Zarejestrowanych jest około 100 członków, z czego około 50 jest aktywnie działających. Dysponują 6 łodziami ratowniczymi, z czego 4 stacjonują w Iławie. W ubiegłym roku, w sezonie, interweniowali 81 razy!

W tym roku prawie 90 procent Polaków deklaruje wypoczynek w kraju, dlatego mimo koronawirusa zanosi się na sezon intensywnej pracy ratowników, również tych na wodzie.

Od 1 maja ratownicy już czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Dodatkowo iławski WOPR uruchomił codzienne ostrzeżenia w postaci komunikatów o pogodzie na Jezioraku, w Iławie i okolicy.

Komunikaty publikowane są w aplikacji mobilnej My Local News, na profilu facebookowym: facebook.com/ilawskiewopr oraz na Instagramie instagram.com/ilawskiewopr

Ten ostatni kanał komunikacji odnosi dodatkowy skutek - promocję Iławy, Jezioraka i zachęca niezdecydowanych turystów do wypoczynku nad Jeziorakiem. Zresztą zobaczcie sami, czyż te zdjęcia nie są piękne?

Sonda
Powiedz nam:
Plażing w modzie. Polska trendsetterem narodów. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 52