Iławski szpital ma nową karetkę. To już druga w tym roku

i

Autor: Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie

Iławski szpital ma nową karetkę. To już druga w tym roku

2022-09-21 9:55

Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie ponownie wzbogacił swoją flotę o nową karetkę wraz z wyposażeniem. Jest to nowoczesny ambulans ratunkowy typu C marki Renault Master.

Pojazd skonstruowany i wyposażony został do transportu, leczenia i monitorowania pacjentów w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

Kosztował 428 985,33 zł. Środki na zakup ambulansu wraz z wyposażeniem w wysokości 420 000 zł zostały przekazane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Karetka zastąpi dotychczas użytkowaną od 2009 roku karetkę systemową podstawową stacjonującą w Zespołach Ratownictwa Medycznego w Iławie, która to od początku swojego funkcjonowania przejechała łącznie 370 tysięcy km!

Pojazdy ratunkowe niejednokrotnie muszą przebyć duże odległości, by zespół ratowników mógł dotrzeć do pacjenta, z tego względu szybko ulegają wyeksploatowaniu. W ciągu miesiąca jedna karetka pokonuje średnio od 3500 do nawet 6000 km - informują władze szpitala

To kolejny już ambulans, który w ostatnim czasie trafił do Powiatowego Szpitala w Iławie. W 2022 roku szpital zakupił ze środków własnych karetkę dla Zespołu Ratownictwa Medycznego Podstawowego w Lubawie, natomiast w 2021 do Zespołów Ratownictwa Medycznego Podstawowego w Suszu dostarczono ambulans dofinansowany ze środków EFRR oraz Ministerstwa Zdrowia.

Przypominamy, że od 1 października szpitalem oficjalnie kierował będzie nowy dyrektor, wyłoniony w konkursie - Jacek Zachariasz, obecnie zastępca dyrektora ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie. Zastąpi Iwonę Orkiszeszką.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kanały i cieśniny. Nawet najlepsi mogą mieć problem

Pytanie 1 z 10
Ile lat trwała budowa Kanału Sueskiego?
Chciały ratować wnuki, straciły oszczędności życia. Seniorki ofiarami bezwzględnych oszustów

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl