umowa iława

i

Autor: Starostwo Iławskie

Iławski szpital kupuje sprzęt za 800 tys. zł by walczyć z pandemią

2020-07-03 12:34

Zakup sprzętu medycznego dla Powiatowego Szpitala w Iławie w celu przeciwdziałania COVID-19 – tak nazywa się projekt, na który szpital otrzymał dofinansowanie od Samorządu Województwa. Wynosi ono 697.850,00 zł czyli 85 procent całego zakupu. Wkład własny placówki wyniósł 123.150,00 zł. Podpisano już umowę przypieczętowującą to przedsięwzięcie.

Umowa został podpisana przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz Iwonę Orkiszewską, dyrektorkę szpitala powiatowego. Obecni byli także Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa oraz starosta Bartosz Bielawski.

Zakupy obejmują: aparat RTG, pięć łóżek elektrycznych do intensywnej terapii z materacem, diatermię chirurgiczną z argonem. Wartość całości 821 tys zł. Sprzęt powinien trafić do szpitala do końca roku.

– Aparat RTG pozwoli na skuteczniejsze i dokładniejsze diagnozowanie i w rezultacie wdrożenie wcześniejszego leczenia choroby i przeciwdziałania jej skutkom- mówi Iwona Orkiszewska, dyrektor szpitala. - Także zakup łóżek do intensywnej terapii dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii pozwoli na podniesienie jakości świadczeń udzielanych w tym oddziale i znacznie ułatwi opiekę nad hospitalizowanymi pacjentami. Planowana do zakupu diatermia chirurgiczna przeznaczona jest do wykorzystywania na bloku operacyjnym i w pracowni endoskopowej. Zacznie poprawia precyzyjność w wykonywaniu zabiegów operacyjnych i gastroenterologicznych, wyposażona jest w funkcje optymalizujące jakość pracy operatora i przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta, co jest niezwykle istotne w aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z zakażeniami koronawirusem.

Powiatowy Szpital w Iławie jest jedynym szpitalem w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego świadczącym kompleksowy zakres specjalistycznych usług medycznych. W ościennych powiatach nowomiejskim i ostródzkim brak jest oddziałów czy to chirurgii urazowo-ortopedycznej, neurologicznego i udarowego, psychiatrycznego, rehabilitacyjnego, anestezjologii i intensywnej czy szpitalnego oddziału ratunkowego, dlatego pacjenci na leczenie kierowani są do iławskiej placówki.

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]
Wernisaż wystawy zdjęć Karola Wojtyły autorstwa jego fotografa Adama Bujak