pompa iława

i

Autor: Starostwo Iławskie

Iławski szpital dostał nowy i niezbędny sprzęt. Pomogli Szwedzi z Lubawy

2021-01-01 3:53

Jak informuje iławskie starostwo, pod które podlega Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie, placówka otrzymała wsparcie od lubawskiego oddziału IKEA Industry Poland. W odpowiedzi na trudną sytuację szpitala, którą nasiliła pandemia COVID-19, firma przekazała specjalistyczny sprzęt w postaci 6 pomp infuzyjnych dwustrzykawkowych.

Wybór sprzętu medycznego realizowany był w ścisłej współpracy ze szpitalem - informują przedstawiciele szwedzkiej firmy. - Pompy infuzyjne aktualnie należą do jednej z najpilniejszych potrzeb iławskiej placówki. Przypomnijmy na wiosnę, gdy na rynku brakowało środków ochrony indywidualnej, IKEA Industry Lubawa przekazała personelowi szpitala dostawę maseczek ochronnych. - Bycie dobrym sąsiadem, będącym blisko ludzi, uwzględniającym potrzeby lokalnej społeczności jest kluczowym aspektem prowadzenia działalności przez IKEA Industry Lubawa - kontynuują biznesmeni.

Pompa dwustrzykawkowa przeznaczona jest do zastosowań w anestezji, intensywnej terapii, kardiologii, neonatologii, onkologii. Stosowane są wszędzie tam, gdzie precyzyjna podaż leków jest podstawowym i niezbędnym elementem leczenia. To system podawania leków bezpośrednio do krwi pacjenta. Pompa strzykawkowa pozwala na podawanie bardzo małych ilości leków w bezpieczny, kontrolowany sposób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ostatnia szansa na komplet punktów w 2020 roku!

Pytanie 1 z 10
Którego kwietnia doszło do katastrofy smoleńskiej?
Zobacz żywą szopkę w Krakowskim ogrodzie zoologicznym.