Iławska policja widzi więcej? Złodziej silnika i okradający piwnice zatrzymani

i

Autor: Pexels zdjęcie ilustracyjne

Iławska policja widzi więcej? Złodziej silnika i okradający piwnice zatrzymani

2022-05-05 11:23

32-latek okradający piwnice oraz 24-latek, który ukradł silnik do łodzi zostali zatrzymani zanim zgłoszono fakt kradzieży, jak to możliwe?

Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Iławie z wydziału kryminalnego w trakcie czynności służbowych ustalili, że doszło do kradzieży silnika. Co ciekawe, sprawca został zatrzymany, choć pokrzywdzony nie zgłosił wcześniej policjantom, że doszło do przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze znany im z wcześniejszych interwencji 24 - latek wykorzystując otwarte okno wszedł do garażu. Mężczyzna następnie zabrał silnik zaburtowy od łodzi po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Pokrzywdzony był zaskoczony, gdy skontaktowali się z nim funkcjonariusze bo jeszcze nie złożył zawiadomienia o przestępstwie a sprawca został już zatrzymany. Dzięki dobrej pracy iławskich policjantów, kradzież wyszła na jaw, a sprawca odpowie za nią. Policjanci przesłuchali 24 – latka i przedstawili mu zarzut.  

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32 – latkowi. Mężczyzna włamał się i okradł piwnice w jednym z iławskich bloków.

Sprawca został zatrzymany, choć pokrzywdzeni nie zgłosili wcześniej policjantom, że doszło do przestępstwa. Pokrzywdzeni byli zaskoczeni, gdy skontaktowali się z nim funkcjonariusze bo jeszcze nie złożył zawiadomienia o przestępstwie a sprawca został już zatrzymany. 32 – latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Jak się okazało mężczyzna z piwnic zabierał elementy metalowe, które następnie sprzedawał na skupie złomu.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak to możliwe, że policja widzi i wie więcej oraz wcześniej?

Jednym z istotnych elementów policyjnej pracy są tzw. czynności operacyjno-rozpoznawcze, czyli takie, które zmierzają do sprawdzenia uzyskanych wcześniej wiarygodnych informacji o przestępstwie lub zdobycia nowych. Właśnie w trakcie wykonywania takich czynności policjanci ustalają czasem podejrzanych na przykład o włamania -tłumaczy Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?
SPOSOBY NA TANIE WAKACJE W POLSCE [PORADNIK] | ESKA XD - Radio Eska #48

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!