Iławska Gwardia Rowerowa pojechała z mieszkańcami na wycieczkę do Ławic [AUDIO]

2021-04-26 10:58

Iławska Gwardia Rowerowa, czyli Darek, Mirek i Grzesiek zabrali mieszkańców w kolejną wyprawę na dwóch kółkach za miasto. Tym razem kurs na Ławice gdzie odwiedzili muzeum noblisty Emila von Behringa.

To już kolejna po Szymbarku wycieczka rowerowa IGR łącząca rekreację z lekcją historii.

- Jedziemy za Iławę, cała trasa około 25 kilometrów, a po dziesięciu robimy przystanek i tym razem będzie niespodzianka. Specjalnie dla nas otwarta zostanie izba pamięci i muzeum Emila von Behringa w Ławicach - mówił na starcie Darek Paczkowski.

Pomysł na tematyczne wycieczki rowerowe spodobał się do tego stopnia mieszkańcom, że uczestniczące w wyprawach IGR dzieci i wychowawczynie z iławskiej SP3 chcą od nowego roku szkolnego założyć kółko rowerowo-historyczne.

Z każdą wyprawą ilość uczestników się zmienia, oprócz stale kręcących, pojawiają się nowe twarze i to w każdym wieku.

- Tempo dostosowujemy do tego najsłabszego, jak ktoś nie nadąża, to Darek zatrzymuje peleton, robimy przerwę. Jesteśmy też przygotowani na ewentualne małe naprawy, gdyby ktoś złapał gumę czy spadł mu łańcuch - mówi pan Janusz zabezpieczający technicznie wyprawy.

Jest już pomysł na kolejną wycieczkę w długi weekend majowy 1-3.05. Konkretny dzień i godzina nie są jeszcze wybrane, bo wiele zależy od prognoz pogody. Tym razem rowerzyści chcą obrać kierunek na Kisielice i pokonać około 70 kilometrów.

Tymczasem posłuchajcie jak było na wycieczce do Ławic, z uczestnikami rozmawiał Wiesław Raczkowski:

Posłuchaj jak było: Iławska Gwardia Rowerowa i mieszkańcy przed wycieczką do Ławic

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przeciętny Polak osiąga 6/10. Udowodnij, że stać cię na więcej

Pytanie 1 z 10
Ben-Hur, Titanic, Władca Pierścieni: Powrót Króla - te filmy zdobyły rekordową liczbę Oscarów. Ile?
Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Suliszewie