seniorzy

i

Autor: UM Iława

Iławsk ratusz apeluje do seniorów

2020-03-20 12:35

Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest w Waszych rękach. Prosimy o dostosowanie się do apeli rządowych i pozostanie w domach - piszą do starszych mieszkańców Iławy władze miasta.

Pandemia koronawirusa przybiera w Polsce na sile. Lokalne samorządy starają się jak mogą wspierać najbardziej zagrożoną wirusem grupę czyli osoby po 50-roku życia. Iławski ratusz nie jest wyjątkiem, ruszył obecnie z dużą kampanią informacyjną skierowaną do osób starszych. 

TREŚĆ APELU

Drodzy seniorzy i seniorki !

Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest w Waszych rękach. Prosimy o dostosowanie się do apeli rządowych i pozostanie w domach. Skupiska ludzi są dla Was wyjątkowo niebezpieczne. Apelujemy także do mieszkańców i rodzin osób starszych. Ograniczmy kontakt seniorów z otoczeniem zewnętrznym, pomóżmy im w tym ciężkim okresie.

Apelujemy o pomoc sąsiedzką w codziennych czynnościach.

Dla osób samotnych, starszych, niesamodzielnych, opiekunów osób niepełnosprawnych, dla tych mieszkańców, którzy nie mają od kogo otrzymać wsparcia uruchomiliśmy miejską infolinię 509 679 913. Pod tym numerem od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15- 15.15 pracuje koordynator osób starszych i samotnych, któremu należy zgłaszać swoje pilne potrzeby oraz osoby, którym potrzebna jest pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Zachowajmy spokój i dostosujmy się do wytycznych Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

plakat

i

Autor: UM Iława
plakat

i

Autor: UM Iława