rekonstruktorzy iława

i

Autor: arch. organizatora

Iławscy rekonstruktorzy zapraszają na podróż w czasie [AUDIO]

2020-07-03 12:35

W sobotę planowana jest kulminacja obchodów 715-lecia istnienia Iławy. Z tej okazji iławscy rekonstruktorzy, wspólnie z zaproszonymi przyjaciółmi, przygotowują 3 miejsca, gdzie będzie można się przenieść w czasy średniowiecza, ii wojny światowej i PRL-u.

Z okazji 715. rocznicy nadania miastu praw lokacyjnych Grupa Rekonstrukcji Historycznych Iława pod przewodnictwem Michała Rydzewskiego łączy siły z Urzędem Miasta Iławy oraz rekonstruktorami z całej Polski, aby w sobotę 4 lipca zaprezentować kawałek historii miasta.
W trzech różnych miejscach Iławy czekać będą wystawy rekonstrukcyjne, a każda z nich obrazować będzie innych kawałek historii:

Przystanek nr 1 - sekcja średniowieczna przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Iławie. Tu znaleźć będzie można rekonstruktorów w strojach z epoki, płócienne namioty oraz rycerzy w pełnym rynsztunku.


Przystanek nr 2 – czasy II Wojny Światowej na ul. Mazurskiej 7. Dlaczego akurat tu? Lokalizacja jest nieprzypadkowa, to właśnie w tym miejscu ma w przyszłości powstać lokalne muzeum. Tu mieszkańcy będą mogli obejrzeć wystawę tematyczną, ukazującą ostatnie chwile obrony Iławy z końca II Wojny Światowej. Oko cieszyć będą rekonstruktorzy w umundurowaniu niemieckiej armii oraz repliki uzbrojenia z epoki.


Przystanek nr 3- parking przy Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Wiejskiej 2D. Na widza czekać będzie wystawa sprzętu i umundurowania z czasów Polski Ludowej, w której skład wchodzić będzie ciężarówka STAR 266, wóz opancerzony BRDM-2, haubica oraz rekonstruktorzy w mundurach, które niejednej osobie kojarzyć się będą z czasami zasadniczej służby wojskowej.


Rekonstrukcje zaplanowane są w godzinach: 14:00-15:30, 16:00-17:30 oraz 18:00-19:30. Autobus startować będzie o godz. 14:00, 16:00, 18:00. Miejsce zbiórki pasażerów: przed ratuszem odpowiednio o godz. 13:45, 15:45 oraz 17:45

rekonstruktorzy iława

i

Autor: arch. organizatora
Michał Rydzewski z iławskiej grupy rekonstrukcyjnej zaprasza na #REKOIŁAWA 2020
rekonstruktorzy iława

i

Autor: UM Iława

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?
Sztuczna kość - wynalazek przyszłości stał się teraźniejszością