alkohol nielegalny iława

i

Autor: KPP Iława

Iławscy policjanci zamknęli nielegalną wytwórnię alkoholu

2020-10-27 13:54

Kara pozbawienia wolności grozi 45–latkowi, który w piwnicy swojego domu nielegalnie wytworzył prawie 600 litrów alkoholu etylowego. Produkcja odbywała się w jednym z domów na terenie gminy Iława.

- Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nielegalnej wytwórni alkoholu - mówi Joanna Kwiatkowska rzecznik iławskiej policji. - Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, gdzie w trakcie czynności potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że w jednym z domów na terenie gminy Iława jest nielegalnie produkowany alkohol. Policjanci zatrzymali 45–latka, który w swojej piwnicy posiadał beczki plastikowe z zakwasem i butelki plastikowe z zawartością prawie 600 litrów alkoholu etylowego, a także palniki, grzałki oraz kegi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie. Ten przyznał się do winy.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych art. 12a.ust. 1 mówi o tym, że „Kto bez wymaganego wpisu do rejestrów, o których mowa wart. 3 ust. 1 i 2, wyrabia, skaża, oczyszcza lub odwadnia alkohol etylowy albo wytwarza wyroby tytoniowe – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

alkohol nielegalny iława

i

Autor: KPP Iława

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Ruda Śląska: Koronaparty w plenerze