Policja

i

Autor: policja.pl

Iławscy policjanci podsumowali weekend. Ponad setka interwencji!

2021-02-22 14:31

Podczas minionych trzech dni policjanci powiatu iławskiego zrealizowali 117 interwencji, w tym: 15 razy interweniowali w przypadkach domowych awantur a także 15 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze reagowali na popełniane przestępstwa oraz wykroczenia związane z kradzieżami mienia, osobami spożywającymi alkohol czy leżącymi na klatkach schodowych.

W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 5 zdarzeń drogowych na szczęście były to same kolizje.

Prędkość pojazdu a tym bardziej w obecnie panujących warunkach jest podstawowym elementem warunkującym długość drogi hamowania- tłumaczy Joanna Kwiatkowska, rzecznik iławskiej policji. - Dotyczy to zarówno drogi przebytej w czasie określanym jako czas reakcji psychicznej i fizycznej kierowcy, zwłoki wynikającej z działania mechanizmów układu hamulcowego oraz właściwej drogi hamowania. Przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami na drogach naszego kraju są szczególnie niebezpieczną i niestety nagminną formą nagannych zachowań kierowców. Większość kierowców nie kojarzy faktu, że przekroczenie limitu prędkości powoduje natychmiastowy wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci informują, że pomimo uciążliwej restrykcji, jaką jest utrata prawa jazdy i niemożność prowadzenia pojazdów przez 3 miesiące w przypadku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, nadal zatrzymują kierowców, którzy lekceważą obowiązujące przepisy. Tak stało się również podczas minionego weekendu. W Jędrychowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. 28 – latek jechał samochodem w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h.

W Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna posiada przy sobie amfetaminę oraz prowadził samochód pod jej wpływem. Jak się okazało to nie były jedyne przewinienie 20 – latka. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego został ukarany mandatami za brak uprawnień do kierowania pojazdem oraz jego stan techniczny. Od mężczyzny pobrano krew do badania a 20 – latek został zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Mężczyzna kierował pojazdem nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci ustalili, że 28 – latek również posiadał amfetaminę i kierował samochodem pod jej wpływem. Jak oświadczył otrzymał ją od znajomego w rozliczeniu za transport, jednak nie pamiętał jak on się nazywa.  Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Susz i od mężczyzny została pobrana krew do badania.

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

QUIZ: Znasz slang internetowy? Sprawdź, czy potrafiłbyś się dogadać!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego! Określenia "lol" używamy, gdy...
Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie