nurkowie iława

i

Autor: Starostwo Iławskie

Iławscy nurkowie posprzątają podwodny świat Jezioraka

2021-04-07 22:51

W sobotę 17 kwietnia, o godz. 11:00, na plaży miejskiej w Iławie przy Kormoranie (prawdziwka) odbędzie się akcja sprzątania dna Jezioraka. Inicjatorem akcji jest Klub Nurkowy IOWA z Iławy. Wspierają ją Samorząd Powiatu Iławskiego i Urząd Miasta.

Zapraszamy wszystkich chętnych nurków, pomocników przy linii brzegowej, mieszkańców na organizowaną już po raz kolejny akcję sprzątania dna jeziora Jeziorak – zachęca Adriana Banasiak z Klubu Nurkowego IOWA. – Pierwszeństwo przyznaliśmy Iławie –  plaża przy Kormoranie, potem zagospodarowanie równolegle drugiej plaży przy ul. Kajki (dzika plaża), potem teren przy Iławce na Jezioraku.

Powiat Iławski słynie z dużej ilości jezior i rzek. Zajmują one bowiem niemal 8,5 tys. ha, co stanowi około 6% powierzchni całego powiatu iławskiego. Jest zatem co i gdzie robić. – Powiat Iławski zawsze chętnie i aktywnie włącza się w akcje sprzątania czy to brzegów jezior i rzek czy też dna zbiorników wodnych – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. – W związku z tym, że z oczywistych względów, związanych z pandemią, nie ma możliwości przeprowadzenia w tym roku naszej Akcji Czyste Jeziora i Rzeki w tradycyjnej formie, zapraszamy stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych sprzątaniem do różnych form współpracy. Klub Nurkowy IOWA jest tego dobrym przykładem.

Organizatorzy zaznaczają, iż akcja przeprowadzona będzie zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami. – Jesteśmy świadomi, że obecna sytuacja jest trudna do organizowania akcji z uczestnictwem wielu osób – zaznacza Adriana Banasiak. –  Planujemy rozłożyć ją w czasie, na kilka tygodni, co umożliwi udział nurków z całego kraju. Liczymy też na kontynuację w postaci wystaw i prezentacji, a może nawet wydania publikacji o podwodnym życiu po drugiej stronie tafli wody. Z przyjemnością  zaprosimy tam każdego chętnego, oczywiście w naszej asyście.

Odbiór odpadów zebranych podczas akcji zapewni Gmina Miejska Iława.

Weterynarze sprawdzają czy małe wiewiórki przytyły

QUIZ. Krzysztof Klenczon. Gdyby żył, miałby 80 lat. To tekst piosenki Czerwonych Gitar czy Trzech Koron?

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł nosi piosenka Klenczona rozpoczynająca się od słów: "Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew"