Iławscy maturzyści już po pierwszym egzaminie. Posłuchaj!

2020-06-08 14:16

Według danych władz starostwa powiatowego w Iławie wszystkie szkoły w powiecie są gotowe na przeprowadzenie egzaminów maturalnych. Przystąpiło do nich 590 uczniów.

Dla jednych łatwa, dla drugich trudna. Uczniowie z Iławy mają już sobą pierwszy egzamin maturalny. Tradycyjnie był to sprawdzian z języka polskiego. Jedni wychodzili z sal zadowoleni, inni mocno zestresowani. Większość maturzystów jest jednak przekonana, że dała radę i język polski powinni zdać. Sporo problemów sprawiła niektórym rozprawka.

Koronawirus wpłynął na sposób przygotowania do pierwszego egzaminu dojrzałości. Według maturzystów nauczyciele jednak zdali ten egzamin i pomagali jak tylko mogli. Także podczas egzaminów obowiązywał dodatkowe regulacje. Maturzyści mieli obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Siedzieli w ławkach oddalonych od siebie o co najmniej 1,5 metra. Po egzaminie nie mogli stać w grupie przed szkołą.

Zapraszamy do posłuchania sondy w której uczniowie iławskiego liceum im. S.Żeromskiego i iławskiego technikum im. Bohaterów Września 1939 r mówią o tym jak poszedł im egzamin z "polaka", jak się przygotowywali w czasach pandemii i dokąd wybierają się na studia.

Sonda - Rozmawiamy z maturzystami po pierwszym z egzaminów. Wypowiadają się uczniowie liceum i budowlanki.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu