szycie iława

i

Autor: WR

Iławianka zdobyła złoty medal za szycie. Posłuchaj wywiadu!

2020-09-17 13:14

W Krakowie odbywała się wielka impreza dla miłośników mody Cracow Fashion Week. Podczas niej odbyły się 7 mistrzostwa Polski w szyciu. Pierwsze miejsce zdobyła Maria Szczekało uczennica iławskiej budowlanki.

Maria jest już w czwartej - maturalnej klasie. Uczy się w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku czyli w popularnej budowlance. Należy do pierwszego rocznika, który kończy naukę na nowym kierunku "Technik przemysłu mody". By wygrać musiała uszyć sukienkę w pięć godzin.

- Nigdy w życiu czas nie leciał mi tak szybko - opowiada Maria Szczekało. - Presja czasu była ogromna, każdy błąd mógł sprawić, że zabraknie minuty czy dwóch na dokończenie sukni, a tylko skończona praca była oceniana. Mimo nerwów to było fantastyczne przeżycie w świecie mody.

W 7. Mistrzostwach Polski w Szyciu bał udział także kolega szkolny Marii Hubert Brzeziński, który uplasował się na wysokim trzecim miejscu. Iławska budowlanka otrzymała natomiast nagrodę dla najlepszej szkoły. Uczniów przygotowywała do mistrzostw nauczycielka zawodu- Anna Zielińska. Zapraszamy do posłuchania wywiadu z laureatami i ich opiekunami.

szycie iława

i

Autor: WR
Maria i Hubert opowiadają o starcie w Mistrzostwach Polski w Szyciu. Głos zabierają także ich opiekunowie.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Człowiek w kosmicznym ubraniu, w środku nocy, zatańczył makarenę w lesie