starosta

i

Autor: Starostwo Iławskie

Sport

Iławianin sięgnął po złoto olimpijskie w Berlinie. Pokonał chińskich mistrzów!

2023-10-02 13:47

Gromkie brawa można było usłyszeć podczas Sesji Rady Powiatu Iławskiego, za sprawą wizyty Grzegorza Figurskiego, absolwenta Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie. Zdobył bowiem złoty medal w grze mieszanej w badmintonie podczas Igrzysk w Berlinie.

Podopieczny Tomasza Kamińskiego, Grzegorz Figurski z Kasią Janicką z Elbląga zdobyli złoty medal w grze mieszanej w badmintonie podczas XVI Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Reprezentanci Polski rozgrywali gry eliminacyjne, potem w wielkim finale rozpoczęli rywalizację o medale. Wpierw zwycięstwo  z Andorą 2:1, wygrana z reprezentacją Macau 2:0 i wreszcie pokonanie drużyny z Hong Kongu 2:1.

Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski  w imieniu Zarządu Powiatu Iławskiego oraz Rady Powiatu Iławskiego złożył gratulacje medaliście Grzegorzowi Figurskiemu, słowa uznania skierował także opiekunowi szkolnemu zawodnika, Tomaszowi Kamińskiemu oraz rodzinie Grzegorza – obecny był tata i siostra. Głos zabrał opiekun zawodnika, Tomasz Kamiński, który opowiedział o kulisach rywalizacji sportowej podczas berlińskich igrzysk, szczególnie akcentując zwycięstwa z drużynami azjatyckimi, gdzie jak wiadomo badminton jest niemal sportem narodowym.

– To są Himalaje jeśli chodzi o sukces sportowy, to tak jakbyśmy pokonali Amerykanów, my Polacy, w turnieju koszykówki – mówi Tomasz Kamiński. – W moim życiu trenerskim to jest największa satysfakcja i ogromna radość z sukcesu Grzegorza.

Prezydent Andrzej Duda tańczy poloneza na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku

QUIZ. Do czego służy ten przedmiot? Dajemy dwie propozycje, masz 50 proc. szans na dobrą odpowiedź

Pytanie 1 z 10
Do czego służy sekator?