policja

i

Autor: pexels zdjęcie ilustracyjne

Kronika policyjna

Agresywny Iławianin pluł, groził, wyzywał. Zaczęło się w lokalu gastronomicznym

2023-05-17 14:55

36-latka po szarpaninie zatrzymali najpierw klienci lokalu i przekazali policjantom. Jak się okazało był pijany i był już sprawcą podobnych "burd w przeszłości.

W niedzielę (14.05.2023 r.) kilka minut po godzinie 12:00 w jednym z lokali gastronomicznych. Zgłaszająca oświadczyła, że do lokalu przyszedł mężczyzna, który jest agresywny i się awanturuje. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie zastali grupę mężczyzn trzymających kolejnego.

Okazało się, że świadkowie ujęli 36 – latka, który będąc pod działaniem alkoholu awanturował się, szarpał z klientami, wyzywał i nie chciał opuścić lokalu pomimo wielu prób. Kiedy funkcjonariusze podeszli do niego nadal był bardzo pobudzony i agresywny. Policjanci w związku z takim zachowaniem 36 - latka oraz brakiem jego reakcji na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, podjęli decyzję o zatrzymaniu. W trakcie dalszych czynności mężczyzna stawiał bierny opór a następnie szarpał się z funkcjonariuszami utrudniając zapięcie kajdanek.

Policjanci pojechali z zatrzymanym na SOR w Iławie celem badania przed osadzeniem w celi. Wtedy to okazało się, że opluł całe pomieszczenie dla osób zatrzymanych, które znajduje się w radiowozie. Mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny wyzywał policjantów, pluł na nich a także groził, że ich pozabija. Podczas osadzania w policyjnej celi kopał funkcjonariuszy.

Mieszkaniec Iławy po wytrzeźwieniu usłyszał 8 zarzutów m.in. znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności, kierowania gróźb bezprawnych a także niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy i zakłócenia spokoju lub porządku publicznego o charakterze chuligańskim.

Mężczyźnie w warunkach tzw. recydywy może grozić kara do 4 i pół roku pozbawienia wolności.

Mąż Felicjańskiej uznany winnym pobicia celebrytki. Zapowiada, że to jeszcze nie koniec.

Cudowne lata 90. i automaty do gier? QUIZ o największych hitach z salonów gier

Pytanie 1 z 12
Ta gra podbiła serca stałych bywalców salonów gier. Jej tytuł to:
Kultowe gry za automatów - Caddilacs and Dinosaurs