policja kogut

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Nastolatek połamał szczękę młodemu mieszkańcowi Iławy

2023-05-17 12:33

Przed sądem rodzinnym i nieletnich w najbliższym czasie będzie tłumaczył się 15 – latek. Młody mężczyzna uderzył z pięści w twarz znanego mu mieszkańca Iławy. Pokrzywdzony ma połamane kości czaszki i twarzoczaszki.

Oficer dyżurny iławskiej policji w niedzielę (14.05.2023 r.) kilka minut po godzinie 23:00 został poinformowany o uszkodzeniu ciała.

Zgłaszający oświadczył, że kiedy był ze znajomymi na jednej z iławskich plaż podszedł go niego znany mu 15 – latek. Młody mężczyzna nic nie mówił tylko z całej siły uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, po czym odszedł. Zgłaszający zaczął mocno krwawić, ale myślał, że nic poważnego się nie stało i poszedł do domu. Jednak kiedy ból nie był już do wytrzymania poszedł do szpitala.

Okazało się, że ma złamane kości czaszki i twarzoczaszki. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Zebrany  materiał dowodowy zostanie przesłany do sądu do wydziału rodzinnego i nieletnich. Tam w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się 15 – latek.

Kodeks karny za ciężki uszczerbek na zdrowiu dla osoby powyżej 17 roku życia przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Byli policjanci usłyszeli wyroki

Jak dobrze znasz "The Office"? Arcytrudny QUIZ dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Serial "The Office" stylizowany jest na dokument - jaki więc to gatunek filmowo-telewizyjny?