Basen Iława

i

Autor: Centrum Rekreacyjno Turystyczne w Iławie

Iławianie znów będą mogli się kąpać na basenie. Są jednak ograniczenia

2021-02-15 14:30

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla miłośników pływania z Iławy. Dyrekcja basenu poinformowała, że pływalnia wznowi swoją działalność pod koniec tego tygodnia.

Iławski basen został zamknięty 24 października ubiegłego roku. Została też spuszczona woda, aby nie generować niepotrzebnych kosztów, a te są wysokie. Potrafią wynieść nawet 100 tysięcy miesięcznie. Teraz pływalnia ponownie się otwiera. Apelowały o to m.in. środowiska sportowe. Jest to możliwe, bo rząd poluzował obostrzenia. Ponieważ jednak pandemia trwa w najlepsze nie obejdzie się bez dodatkowych regulacji na iławskim obiekcie.

Z basenu będą mogli korzystać wszyscy chętni, pod warunkiem, że będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. To oznacza maski podczas wejścia do obiektu, dezynfekcje rąk, i trzymanie dystansu społecznego. Co ważne z sauny w ciągu godziny będzie mogło korzystać maksymalnie 30 osób.

Basen zostanie otwarty pod koniec tego tygodnia, w piątek lub sobotę. Na pewno powinien pozostać otwarty do końca lutego. Co dalej? Zdecydują władze kraju.

Weterynarz leczy owce muzyką

QUIZ. Najważniejsze daty i wydarzenia w historii świata - czy dopasujesz je do siebie?

Pytanie 1 z 15
Co zrobił Aleksander Macedoński w czasie swoich podbojów w IV w. p.ne.?