plakat

i

Autor: UM Iława

Iława zmienia budżet obywatelski na lepsze

2022-04-05 15:05

Zespół ds. IBO zakończył prace nad poprawkami do projektu Uchwały w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami Iławy konsultacji społecznych dotyczących Iławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz wymagań, jakie powinien spełniać projekt Iławskiego Budżetu Obywatelskiego

Wsłuchując się w opinie mieszkańców Iławy i wyciągając wnioski z poprzednich edycji IBO, wprowadzono delikatne zmiany w regulaminie IBO 2023. Zaproponowany przez Zespół projekt Uchwały został już zaakceptowany przez Burmistrza Miasta Iławy oraz  zaopiniowany przez radców prawnych, teraz czas na opinię mieszkańców.

Główną zmianą, jaką proponuje Zespół, jest przeprowadzenie głosowania nad projektami Iławskiego Budżetu Obywatelskiego tylko elektronicznie, nie ograniczając przy tym dostępności do głosowania. Zmiana ta podyktowana jest licznymi problemami związanymi m.in. z odczytaniem danych osoby głosującej na karcie, czy też zweryfikowaniem podpisu. Dodatkowo, zorganizowane zostaną co najmniej 2 lokale wyborcze, w których do dyspozycji będą urządzenia do głosowania oraz pomoc Zespołu IBO.

Chcemy, aby budżet obywatelski w Iławie stale się rozwijał, dlatego zaproponowałem kwotę 500 tys. zł na przyszłoroczną edycję IBO2023- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. Zadaniem Zespołu było podjęcie decyzji, jak podzielić tę kwotę między projekty miękkie i twarde. Wiem, że dyskusja w tym zakresie była bardzo ożywiona i długa. W ostateczności Zespół zaproponował kwotę 440 tys. zł na projekty twarde -  inwestycyjne i 60 tys. zł na projekty miękkie. Zapraszamy do zapoznania się z projektem na naszej stronie www - dodaje Kopaczewski.

Czas konsultacji potrwa do 15 kwietnia do godziny 12.00 Wszystkie osoby, które chcą porozmawiać o regulaminie IBO osobiście, zapraszamy do Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Iławy, kontakt 89 649 01 38.

WEBINAR: Wygodne mieszkanie. Jak zaplanować niedużą łazienkę.

QUIZ o życiu. Z tymi pytaniami poradzi sobie nawet dziecko, a ty?

Pytanie 1 z 9
Ile przeciętnie trwa zaśnięcie?