kroniki policyjne

Iława: Zamiast opiekować się domem i kotem urządzali dzikie imprezy i kradli!

2023-09-22 13:26

Młodzi mężczyźni okradli mieszkanie, w którym zorganizowali sobie miejsce imprez. Jak się okazało właściciel domu wyjechał w podróż i poprosił znajomą, aby opiekowała się mieszkaniem i karmiła kota.

Do tej interwencji doszło w Iławie w środę (20.09.2023 r.). Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymali nietypowe zgłoszenie. Mężczyzna oświadczył, że wrócił z podróży zagranicznej do swojego domu i zastał tam cztery nieznane mu młode osoby.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali czterech 18–latków. Zgłaszający oświadczył, że od kilku dni przebywał poza granicami naszego kraju. W tym czasie mieszkaniem miała doglądać jego znajoma z nastoletnią córką. Mężczyzna dodał, że kobiety wielokrotnie opiekowały się domem, w którym mieszkał również jego kot i miał do nich zaufanie. Tym razem okazało się, że z podróży wrócił kilka dni szybciej i kiedy przyszedł do mieszkania zastał tam cztery nieznane mu osoby i ogólny bałagan.

O wszystkim poinformował policjantów. Funkcjonariusze 18–latków osadzili w policyjnej celi. Policjanci ustalili, że nastolatkowie klucze od mieszkania uzyskali od córki kobiety, która miała się opiekować domem. Jak się okazało, młodzi mieszkańcy Iławy zorganizowali sobie tam miejsce imprez, a w międzyczasie wynosili wartościowe przedmioty do lombardu i sprzedawali, żeby mieć na swoje przyjemności.

W związku z powyższym dwóch 18–latków usłyszało zarzut kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - z takich zarzutów w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się dwóch 18–latków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Po 10 latach wraca na scenę The Voice of Poland. Od razu zrobił furorę!

Trudny QUIZ o ptakach. Czy umiesz rozróżnić gatunki? 11/11 zdobędą najlepsi!

Pytanie 1 z 11
Na początek łatwizna. Co to za ptak?
Dudek