policja kogut

i

Autor: Pixabay

Na sygnale

Iława: Wdarli się do mieszkania i nie chcieli wyjść

2023-11-20 14:28

Kto wdziera się do cudzego domu i wbrew żądaniu miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności - taki zarzut usłyszało trzech mężczyzn z powiatu iławskiego.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o napadzie. Zgłaszający oświadczył, że kiedy rozmawiał ze swoim bratem przez telefon ktoś głośno wszedł do jego domu wtedy to brat poprosił o wezwanie policji i się rozłączył. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że do mieszkania pokrzywdzonego wdarło się trzech mężczyzn. Pomimo próśb sprawcy nie chcieli opuścić domu. Po chwili jednak odjechali w stronę sąsiedniego województwa. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku gdzie zauważyli opisywany pojazd. Policjanci wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że cała trójka w wieku od 24-29 lat wdarł się do mieszkania pokrzywdzonego i wbrew jego żądaniu nie chcieli go opuścić. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu iławskiego i jednego z województwa pomorskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyznom a prokurator zastosował wobec całej trojki dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Mężczyźni w wieku od 24-29 lat w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Mama trójki dzieci zmarła w Mikołajki

Slang policyjny. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE