lgbt iława

i

Autor: W.Raczkowski

Iława solidarna ze społecznością LGBT+ [AUDIO]

2020-08-13 15:22

Iławianie protestowali przeciw zatrzymaniu Margot. Tym samym przyłączyli się do ogólnopolskich akcji wsparcia dla zatrzymanej anarchistki związanej z ruchem LGBT. Jej organizatorzy uważają, że aresztowanie Margot to kolejny akt dyskryminacji takich osób przez państwo.

W iławskiej akcji wzięło udział około 100 osób. Większość z nich stanowili ludzie młodzi. Zgromadzenie odbywała się pod hasłami "Iława solidarna ze społecznością LGBT+ i aktywistkami Stop Bzdurom!"oraz "Murem za Margot!

- Protestujmy przeciw przemocy władzy i brutalności policji wobec osób LGBT+ - mówi Dominika Kasprowicz, jedna z organizatorek akcji. - Od dwóch lat osoby LGBT+ doświadczają wzmożonej agresji. Mnożą się pobicia, przypadki codziennej homofobii, przemocy fizycznej, słownej i symbolicznej.

- Nie godzimy się na podsycanie nienawiści i podziałów - mówiła podczas akcji Katarzyna Dzik, iławska radna oraz organizatorka protestu. -  Stoimy pod flagą biało-czerwoną i tęczową. Panie prezesie Kaczyński, może być gorszy sort jabłek, ale nie ma gorszego sortu ludzi.

lgbt iława

i

Autor: W.Raczkowski

Niestety pokojowy protest został zaatakowany przez chuliganów. Podczas wiecu pod ratuszem pojawiła się grupka zamaskowanych mężczyzn, którzy chcieli przeszkodzić uczestnikom. Krzyczeli obraźliwe hasła. Wyrwali uczestnikom jeden z banerów i dwie tęczowe parasolki. Uciekli po kilku minutach, gdy zjawiła się policja. Funkcjonariusze zatrzymali już kilku chuliganów. Za swoje wybryki zostali ukarani mandatami. Zapowiadane są kolejne zatrzymania.

Zapraszamy do posłuchania reportażu z iławskiej akcji poparcia osób LGBT+. Przygotował ją Wiesław Raczkowski.

Reportaż z iławskiej akcji wsparcia dla Margot i osób LGBT

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne
Horror na plaży w centrum Sopotu. Nie żyje mężczyzna