parking

i

Autor: Nadleśnictwo Iława

Z ŻYCIA MIASTA

Iława. Na wylocie na Lubawę będzie parking zamiast drzew

2023-06-27 11:30

W najbliższych tygodniach, na granicy miasta i lasu, na wylocie z Iławy na Sampławę i dalej - na Lubawę, powstanie miejsce postoju pojazdów z infrastrukturą turystyczną.

Od momentu powstania ścieżki pieszo-rowerowej, biegnącej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 536, Nadleśnictwo Iława dostrzega potrzebę stworzenia miejsca, w którym miłośnicy aktywnego wypoczynku - jazdy na rolkach, rowerach, biegacze czy po prostu spacerowicze, będą mogli zamienić swoje cztery kółka na nogi.

- Wielokrotnie widzimy osoby, które parkują „na dziko” swoje auta, aby dalej na rolkach czy rowerach aktywnie spędzać czas korzystając ze ścieżki - mówi rzecznik Nadleśnictwa Przemysław Pierunek. - To pokazało potrzebę stworzenia przyjaznego dla nich miejsca – postoju, odpoczynku czy też zmiany obuwia na rolki. W okresie jesiennym niewątpliwie przyda się takie miejsce miłośnikom grzybobrania, samochód pozostawiony w takim miejscy będzie bezpieczny i nikomu nie będzie zawadzał.

Będą stojaki i ławki

Te obserwacje spowodowały, że Nadleśnictwo postanowiło wybudować, zaraz za Osiedlem Lubawskim, miejsce postoju pojazdów z infrastrukturą dostosowaną do potrzeb osób tam wypoczywających.

Powstanie nowy parking w Iławie

i

Autor: Nadleśnictwo Iława

- Oprócz miejsc postojowych zaplanowaliśmy ustawienie ławek, stojaków na rowery oraz gustownego ogrodzenia. Wszystko oczywiście z drewna, wszak jest to najlepszy, odnawialny surowiec do urządzenia takich miejsc - mówi rzecznik.

Na przyszłość pracownicy Nadleśnictwa mają jeszcze kilka pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca. Zapowiadają, że będą się przyglądać potrzebom użytkowników. Może do realizacji zostanie wybrany zestaw naprawczy do rowerów? Może wiata? A może też pojawią się jakieś inne pomysły.

Znikną drzewa

Jednak, żeby mógł zostać wybudowany parking, w tym miejscu za kilka dni wykonawca wytnie drzewa. Kilkanaście sosen ustąpi miejsca infrastrukturze turystycznej.

- Dla lasu, dla ludzi – takie hasło od lat nam przyświeca, a zatem lada dzień przystąpimy do działań. Planujemy, że jeszcze w lipcu miejsce będzie gotowe, a póki co, w trakcie prac prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - apeluje Przemysław Pierunek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Iglaki do ogrodu - czy rozpoznasz te rośliny iglaste?

Pytanie 1 z 9
Jaki to iglak?
żywotnik zachodni
Trzmiel wywrócił auto