pijani rodzice para

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Iława: Kompletnie pijani rodzice opiekowali się dwulatkiem

2023-01-10 9:00

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice, którzy kompletnie pijani opiekowali się 2 – letnim synkiem.

W sobotę (07.01.2023 r.) kilka minut przed godziną 19:00 oficer dyżurny iławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że pomiędzy blokami dwie dorosłe osoby idą z malutkim dzieckiem. Zgłaszający dodał, że opiekunowie znajdują się pod znacznym działaniem alkoholu.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Interweniujący funkcjonariusze na miejscu zastali kompletnie pijanych rodziców mających pod opieką 2 letniego chłopca. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 36-latki krążyło blisko 3 promile alkoholu, a 52-letniego ojca 1,5 promila alkoholu.

Policjanci przekazali chłopca pod opiekę trzeźwemu wujkowi.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło na jednej z iławskich ulic. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla 2 - latka, może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Skokomania | 09.01.2023

QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Na jakiej ulicy mieszkają bohaterowie sitcomu "Świat według Kiepskich"?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!