Iława dołącza do Otyliady - IX Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego

i

Autor: unsplash zdjęcie ilustracyjne

pływanie

Iława dołącza do Otyliady 2024 - IX Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego

2024-01-24 7:42

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na iławskim basenie miejskim w nocy z 16 na 17 marca 2024 roku. Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski oraz Dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zapraszają na zawody!

Otyliada - to nie tylko nocna przygoda, ale również okazja do wspólnej zabawy i aktywności fizycznej. To wydarzenie, które zjednoczy naszą społeczność w duchu sportu i rekreacji.

Pomysł na aktywne spędzenie nocy na pływalni narodził się w 2010 r. wśród działaczy Stowarzyszenia Osiedlowego PODLAS w Myszkowie.

I Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki "OTYLIADA 2014" pod hasłem „Cała Polska pływa z nami”, odbył się w nocy z 1 na 2 marca 2014 r. Wzięło w nim udział 1138 osób, które na 32 pływalniach, przepłynęły w sumie 6 090,493 km. Maratonowi patronowała znana polska pływaczka - Otylia Jędrzejczak. Teraz zaplanowano już dziewiątą edycję pływackiej olimpiady.

  • Noc z 16 na 17 marca 2024 r. w godz. 18:00 - 6:00
  • Centrum Turystyczno-Rekreacyjne w Iławie

Nie przegap okazji być częścią tego wyjątkowego wydarzenia! Zapisz się już teraz i dołącz do naszej społeczności podczas Otyliady 2024. Razem stworzymy niezapomnianą noc pełną radości, sportowej rywalizacji i świetnej atmosfery! - zachęcają organizatorzy

Dane techniczne iławskiego basenu (ze zgłoszenia):

  • długość: 25m, szerokość: 12,5m, głębokość: 1,3m-1,8m
  • ilość torów: 6
  • ilość ratowników podczas wydarzenia: 2
  • maksymalna liczba uczestników: 36

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w maratonie, pod warunkiem obecności na pływalni rodzica/ów lub prawnego opiekuna/ów, którzy podpisują oświadczenie obok podpisu dziecka.

Wszyscy uczestnicy „Otyliady’2024” otrzymają certyfikat uczestnictwa, mini-medal, a specjalnymi nagrodami na każdej pływalni uhonorowani zostaną pływacy, którzy przepłynęli najdłuższy dystans, najstarsi, najmłodsi i najliczniejsze rodziny (liczące co najmniej pięć osób).

Zapisz się wypełniając formularz zgłoszeniowy i wyślij do Działu Imprez Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji na e-mail: dzialimprez@icstir.pl

"Słoneczny patrol". Yasmine Bleeth była prawdziwą pięknością. A dziś? Mocno się zmieniła

Arcytrudny QUIZ z wiedzy ogólnej. 33 pytania dla wytrwałych. 31/33 sukcesem!

Pytanie 1 z 33
1. Jak nazywa się środek stylistyczny, który stworzony jest z wyrazów o przeciwnej treści tworząc sprzeczność np. "żywy trup"?