mlodziez sklep

i

Autor: pexels Iława: 13 - latki ukradły chipsy i napoje. Będą tłumaczyć się przed sądem

kroniki policyjne

Iława: 13 - latki ukradły chipsy i napoje. Będą tłumaczyć się przed sądem

2023-06-23 11:44

Uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek. Właśnie rozpoczęły się upragnione wakacje. Beztroska i zabawa uderzyły do głowy. Dwie nastolatki ukradły z marketu chipsy i napoje.

W czwartek (22.06.2023 r.) po godz. 9:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów w powiecie iławskim. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. W trakcie rozmowy z pracownikiem ochrony ustalili, że ujął dwie 13 – latki. Dodał, że został, poinformowany przez pracownia sklepu, aby przyjrzał się dwóm nastolatkom chodzącym po sklepie.

Po przejrzeniu zapisu z kamer sklepowego monitoringu okazało się, że dziewczynki z półek zabrały chipsy i napoje po czym przeszły linię kas nie płacąc za towar. Pracownik ochrony natychmiast ujął 13 – latki i o wszystkim poinformował policjantów. Skradziony towar w nienaruszonym stanie wrócił na półki sklepowe. Natomiast mieszkanki powiatu iławskiego w  najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Obie dziewczynki zostały przekazane pod opiekę rodzicom.

Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych?

Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu.

Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i poza szkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców.

Warto pomyśleć - czy wiesz gdzie jest i co robi teraz twoje dziecko? Z kim teraz przebywa? - apeluje policja

Gdzie pójść na idealną randkę?

QUIZ. Jak dobrze znasz ojców z seriali? Czyim ojcem jest bohater ze zdjęcia?

Pytanie 1 z 14
Zacznijmy od najlepszego taty roku M jak miłość. Czyim ojcem jest ten przystojniak?
Marcin z M jak miłość spełnił swoje największe marzenie! Mikołaj Roznerski osiągnął TO z nową partnerką - ZDJĘCIA