impreza koncert

i

Autor: Tomasz Mikołajczyk - Pixabay Iławskie Centrum Kultury będzie kulturalnie diagnozować mieszkańców. Jest pierwszy konkurs!

ICK będzie kulturalnie diagnozować mieszkańców. Wystartował pierwszy konkurs [AUDIO]

2021-03-17 13:02

ICK przystąpiło do realizacji projektu, który jest możliwy przy wsparciu środków z ministerstwa. Chodzi o poznanie opinii mieszkańców o stanie kultury w Iławie i okolicy. Uspokajamy, diagnozowanie nie będzie na pewno przypominać badania lekarskiego, nie ma być też nudne. Pierwsze szczegóły zdradziła nam dyrektor ICK.

Raport z Anteny 17.03

Projekt kilka tygodni temu został zatwierdzony i od razu pracownicy ICK przystąpili do działań. Najpierw były szkolenia, potem spotkania.

- Odbyło się pierwsze spotkanie z animatorką Narodowego Centrum Kultury, Agnieszką Dąbrowską w związku z realizacją projektu: "Kultura-wspólna sprawa. Diagnoza społeczności lokalnej w Iławie". W warsztatach brała udział cała załoga Iławskiego Centrum Kultury. Podczas dyskusji w warunkach pracy zespołowej i pod kierunkiem pani Agnieszki diagnozowaliśmy, jaki wpływ ma ICK na społeczeństwo lokalne, oraz jak wygląda nasza obecna współpraca z mieszkańcami. Animatorka Agnieszka Dąbrowska opowiedziała o początkach programu Dom Kultury+, o możliwościach, jakie daje poszukiwanie potencjału wśród społeczności lokalnej oraz wskazała, jak współpraca ta przełoży się na rozwinięcie potencjału mieszkańców oraz domu kultury. - informuje ICK

Na spotkanie z animatorką zaproszono reprezentantów władz miasta oraz partnerów: Przewodniczącą Komisji Oświaty Kultury Sportu i Turystyki, Przewodniczącego Rady Seniorów oraz Prezesa UTW, Stowarzyszenie "Pokolenia", Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej i radnego oraz opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta.

Mieszkańcy też mogą się wypowiedzieć

- Będziemy badać potrzeby naszych mieszkańców, a to wszystko ma zbadać potencjał mieszkańców i doprowadzić do ujawnienia się tego kulturalnego potencjału w naszej społeczności lokalnej. Jak już zdiagnozujemy mieszkańców, nastąpi druga część projektu, gdzie będzie można wystąpić o pieniądze na działania w przestrzeni miejskiej - mówi Lidia Miłosz, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury.

Posłuchaj więcej o projekcie diagnozowania kulturalnego mieszkańców Iławy - Lidia Miłosz, dyrektor ICK
ick plakat diagnoza kultury1

i

Autor: Iławskie Centrum Kultury

Jakie to działania będą, to zależy po części od zaangażowania mieszkańców.

Na razie opinię o stanie iławskiej kultury mogą w przystępny sposób wyrazić najmłodsi mieszkańcy - uczniowie iławskich szkół w ramach konkursu plastycznego.

- Ogłaszamy konkurs plastyczny: "Moja wizja kultury w Iławie". Stwórz pracę, w której zaplanujesz przestrzeń dla kultury lub wydarzenie artystyczne:) Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz średnich z terenu Iławy. Zgłoszenia do konkursu odbywają się za pośrednictwem szkół. Najlepsze prace nagrodzimy. Szkoły mogą przekazać prace uczniów do Iławskiego Centrum Kultury, ul. Niepodległości 13a, 14-200 Iława do dnia 15 kwietnia 2021 r. Kontakt: rwroblewska@ickilawa.pl , tel. 89 649 16 16 - informuje ICK

ick plakat diagnoza kultury

i

Autor: Iławskie Centrum Kultury

Kolejne działania w przestrzeni miejskiej zależą również od aktualnych obostrzeń rządowych, które nie da się ukryć realizację projektu ograniczają. ICK jednak zapewnia, że wiele działań będzie odbywało się jak do tej pory - przez Internet, a kilka również w tak zwanym "realu", te które się da zrealizować bezpośrednio z mieszkańcami.

Sonda
Wybierasz się na koncert Kygo w Polsce w 2021 roku?