policja

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

Wiatrówką i rozjechaniem - grozili mieszkańcom wsi w gminie Iława

2023-01-04 14:35

Mężczyźni grozili mieszkańcom gminy Iława, uszkodzeniem ciała przy pomocy wiatrówki, przejechaniem samochodem, czy pobiciem.

Funkcjonariusze iławskiej jednostki policji zostali poinformowani o groźbach karalnych. W trakcie czynności policjanci ustalili, że od kilku dni dwóch mężczyzn jeździ samochodem po wsi i grożą pobiciem, a także bronią młodym mieszkańcom gminy Iława.

Zgłaszający dodał, że kiedy siedział ze znajomymi na przystanku autobusowym podjechał do nich właśnie ten samochód, w którym siedziało kilku mężczyzn. Jeden z nich zaczął grozić pobiciem pokrzywdzonym, drugi natomiast mówił, że go rozjedzie. Okazało się, że wcześniej grozili również jednej z nieletnich mieszkanek wsi. Trzymając w dłoni broń sprawca zapytał się, w które kolano ma strzelić, po czym pokrzywdzona usłyszała huk wystrzału. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zgłaszający dodał, że wszyscy się boją spełnienia gróźb przez sprawców. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, a także przesłuchali świadków.  W trakcie czynności ustalili i zatrzymali sprawców, którymi okazali się dwaj kuzyni w wieku 25 i 20 – lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Funkcjonariusze zabezpieczyli również broń, z której miał strzelać sprawca. Okazało się, że była to wiatrówka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów. W związku z zachowaniem mężczyzn prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. 25-latek i jego młodszy kuzyn będą musieli stawiać się raz w tygodniu w jednostce policji, mają zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi również za pomocą sms-ów i komunikatorów internetowych, a także mają zakaz zbliżania do pokrzywdzonych.

Michał Szczygieł z przytupem rozpoczął 2023 rok. Nowe Sytuacje, tylko na ESKA.pl

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Gdzie leży ten kraj? "Jest Hiszpania za górami..."

Pytanie 1 z 10
Gdzie jest położona Turcja?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!