blok

i

Autor: pexels zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Groził sąsiadom, trafił do iławskiego więzienia

2024-01-23 9:45

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 31 – latka. Mężczyzna o dłuższego czasu dokuczał swoim sąsiadom, wyzywał ich, jednego podczas awantury zaatakował butelką.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który zaczepia sąsiadów. Mężczyzna o dłuższego czasu dokuczał swoim sąsiadom, wyzywał ich, jednego podczas awantury uderzył szklaną butelką powodując obrażenia głowy.

Policjanci pojechali na miejsce gdzie okazało się, że sprawca uciekł przed ich przybyciem. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsza interwencja dotycząca 31 – latka. Okazało się, że mieszkaniec Gdańska  od dłuższego czasu grozi swoim sąsiadom, wyzywa ich a także zaczepia. Zgłaszający oświadczyli, że obawiają się o swoje życie i zdrowie dlatego na miejsce wezwali policjantów. Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące gróźb kierowanych przez 31 – latka tym razem wobec właściciela nieruchomości gdzie wynajmował pokój.

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi Gdańska 5 zarzutów. Natomiast Sąd Rejonowy w Iławie wobec 31–latka zastosował tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za groźby karalne przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Udawali policjantów, żeby włamać się do domu. Są powiązani z kibolami

Czy rozpoznasz te polskie potrawy na zdjęciach? Quiz dla prawdziwych smakoszy!

Pytanie 1 z 12
Ta zupa to:
Czy rozpoznasz te polskie potrawy na zdjęciach? Quiz dla prawdziwych smakoszy!